A A

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele CHEMII szkół ponadpodstawowych, zapraszamy na warsztaty metodyczne:

 

Wdrażanie nowej podstawy programowej z chemii
w szkołach ponadpodstawowych - doświadczenia chemiczne

 

Cele ogólne:

  • Kształtowanie kompetencji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej z chemii w szkołach ponadpodstawowych.
  • Doskonalenie umiejętności przeprowadzania doświadczeń chemicznych z uczniami.

 

Rodzaj formy: warsztaty metodyczne
Termin: 28 listopada 2019 r. (czwartek), w godz.15.00- 19.00
Liczba godz.: 5

Program szkolenia:

  1. Status prawny oraz struktura nowej podstawy programowej z chemii realizowanej w szkołach ponadpodstawowych.
  2. Analiza zmian w podstawie programowej z chemii w odniesieniu do wymagań, działów tematycznych, korelacji z innymi przedmiotami i ramowych planów nauczania.
  3. Warunki realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej. Planowanie i realizacja doświadczeń chemicznych.

Miejsce: V Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie, ul. Nowolipie 8, 00-150 Warszawa

Prowadzący:
Maciej Rusiecki, absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel chemii w V Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. J. Poniatowskiego w Warszawie. Zaangażowany dydaktyk, lubiany i szanowany przez uczniów kreujący pozytywne relacje sprzyjające nauce. Stały współpracownik i konsultant MSCDN Warszawa. Autor zadań konkursowych oraz egzaminator maturalny. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki i style uczenia przy zastosowaniu autorskich pomysłów oraz nowoczesnych metod i technologii. Organizator innowacyjnych wyjazdowych warsztatów maturalnych i twórca pierwszego w Polsce koła kryminalistycznego w szkołach ponadgimnazjalnych.

 Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w [formie elektronicznej]

Ważne!
W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilną informację zwrotną z tytułem szkolenia w temacie wiadomości wysłanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Ewa Pyłka-Gutowska najlepiej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 506-386-045