A A

29X2019r. Szanowni Państwo, Nauczyciele historii (szkoły ponadpodstawowe) serdecznie zapraszamy na konferencję: Matura z historii w 2019 roku – analiza wyników egzaminu oraz wskazówki metodyczne do efektywnej pracy z uczniem.

Szanowni Państwo,
Nauczyciele historii (szkoły ponadpodstawowe)

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję:

 

Matura z historii w 2019 roku – analiza wyników egzaminu
oraz wskazówki metodyczne do efektywnej pracy z uczniem.

 


Celem konferencji jest doskonalenie analizowania i interpretowania wyników egzaminu maturalnego z historii oraz doskonalenie kompetencji diagnozowania umiejętności uczniów na podstawie wyników egzaminu zewnętrznego.

Program konferencji:

I. Omówienie wyników egzaminu maturalnego z historii w 2019 roku w aspekcie doskonalenia systemu dydaktycznego szkoły.
II. Wskazówki do dalszej pracy nauczycieli nad przygotowaniem maturzystów do egzaminu w 2020 roku.

 

Liczba godzin: 4 godzin dydaktycznych
Terminy: 29 października 2019 roku.
Miejsce: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9 w godzinach: 15.00 – 18.00, aula.
Koszt: bezpłatnie, po dokonaniu zgłoszenia.

Każdy uczestnik warsztatów nieodpłatnie otrzyma materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu.

 

Prowadzący:

Sylwia Derda - ekspert Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, zajmuje się egzaminem maturalnym z historii. Kierownik Pracowni Matur Wydziału Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Teresa Stachurska- Maj nauczyciel konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej; doktor nauk humanistycznych w zakresie historii; pracownik naukowy Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, współpracuje z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, autorka i koordynator wielu projektów międzynarodowych, autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu dydaktyki historii, edukacji europejskiej, zarządzania projektami.

 

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej [Formularz zgłoszeniowy] pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → Szkolenia, zapisy
O przyjęciu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt; w godz.11.00- 14.00, śr; 16.00- 18.00 lub w sekretariacie rejestracji kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536-60-66.