A A

Zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu Lekcje o Mazowszu. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat.

 

Lekcje o Mazowszu

 

 

W tym roku tematem przewodnim jest

 

Mazowsze w Europie.

 

Tak sformułowany temat pozwala na różnorodne ujęcia, czy to w perspektywie geograficznej, czy też historycznej, kulturowej,  przyrodniczej, gospodarczej, społecznej,  politycznej.

Oczekujemy na prace nie tylko poprawne merytorycznie i metodycznie, ale także innowacyjne w doborze treści, środków dydaktycznych i metod.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w formacie książkowym i przekazane wszystkim mazowieckim szkołom oraz bibliotekom, a autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.

Zgromadzony materiał po raz kolejny posłuży jako doskonała pomoc dydaktyczna. Będzie on również inspiracją dla nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną, ale również ciekawą lekturą dla tych, którzy interesują się naszym regionem.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Termin nadsyłania prac upływa  18 marca 2021 roku.

Szczegóły na temat Konkursu znajdują się w Regulaminie. Zamieszczone są też wymagane dokumenty w załącznikach 1 – 3.

Załączniki:

  1. Regulamin Konkursu „Lekcje o Mazowszu”

  2. Załącznik nr 1 – Scenariusz zajęć edukacyjnych

  3. Załącznik nr 2 - Formularz zgłoszenia

  4. Załącznik nr 3 – Oświadczenie w sprawie ochrony danych osobowych

Głównym koordynatorem konkursu z ramienia MSCDN jest Iwona Moczydłowska – nauczyciel konsultant z MSCDN Wydział w Siedlcach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 692526891

W Wydziale MSCDN w Warszawie szczegółowych informacji udzielają nauczyciele konsultanci:

  • Mirosława Anna Pleskot: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 506 386 009
  • Teresa Stachurska-Maj: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 22 536-60-73

 

Poniżej linki do scenariuszy nagrodzonych i wyróżnionych w poprzednich edycjach:

I edycja 2017
II edycja 2018 - temat przewodni: 100-lecie niepodległości Polski
III edycja 2019 - temat przewodni: Społeczeństwo Mazowsza
IV edycja 2020 - temat przewodni: Lata 20-te XX wieku na Mazowszu