A A

Zapraszamy na warsztaty metodyczne w formie online:


Vademecum nauczyciela matematyki
przygotowującego ucznia do egzaminu ósmoklasisty

Celem szkolenia jest doskonalenie kompetencji nauczycieli matematyki w zakresie projektowania pracy dydaktycznej zapewniającej sukces na egzaminie ósmoklasisty.
Adresaci: nauczyciele matematyki szkół podstawowych.


Program szkolenia:

  1. Założenia podstawy programowej z matematyki obowiązującej w szkole podstawowej od roku szkolnego 2017/2018 a egzamin ósmoklasisty.
  2. Tworzenie i stosowanie strategii rozwiązywania problemów – jak uczyć rozumowania i argumentowania.
  3. Twórcze rozwiązywanie zadań różnych typów – jak rozwijać umiejętności matematyczne uczniów szkół podstawowych.

Liczba godzin: 10

Szkolenie jest bezpłatne.
Terminy spotkań online:

  • 4 listopada godz.: 17.00 – 19.00
  • 12 listopada godz.: 17.00 – 19.00
  • 16 listopada godz.: 17.00 – 19.00

Miejsce: Platforma Moodle MSCDN wydział w Warszawie.
Prowadzące: Grażyna Śleszyńska, Beata Wąsowska-Narojczyk

Prowadząca:

  • Grażyna Śleszyńska – nauczyciel konsultant MSCDN w zakresie edukacji matematycznej, Wydział w Radomiu. Doświadczony nauczyciel matematyki. Autorka i współautorka licznych artykułów poświęconych nauczaniu i ocenianiu na matematyce (materiały konferencyjne PTDE, SNM, Mazowiecki Kwartalnik Edukacyjny MERITUM, Oświata Mazowiecka), autorka licznych materiałów szkoleniowych dla nauczycieli matematyki. Członek zespołu ds. realizacji projektu "Połowa drogi" (zarządzenie MKO). Ekspert ds. Edukacyjnej Wartości Dodanej.
  • Beata Wąsowska-Narojczyk – nauczyciel konsultant MSCDN w zakresie edukacji matematycznej, Wydział w Warszawie. Doświadczony nauczyciel i doradca metodyczny z zakresu matematyki. Autorka i realizatorka licznych form doskonalenia zawodowego z zakresu metodyki i dydaktyki matematyki w tym z wykorzystaniem TIK. Wieloletni egzaminator (także weryfikator) OKE Warszawa. Członek zespołu ds. realizacji projektu "Połowa drogi" (zarządzenie MKO). Ekspert ds. Edukacyjnej Wartości Dodanej.

 

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej.  Zapisy do 27 października 2020 r. 


Szczegółowych informacji udziela kierownik szkolenia – Beata Wąsowska-Narojczyk
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: (22) 536-60-37 pn.-pt. w godz.: 9.00 -14.00.