MSCDN logo Warszawa

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

online 4091231 640

Kurs on-line:

„Jak kształtować kompetencje kluczowe uczniów - sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne”

 

Miejsce realizacji kursu - platforma Moodle http://moodle2016.mscdn.pl/.

Celem kursu jest uświadomienie nauczycielom znaczenia kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie oraz doskonalenie umiejętności planowania działań dydaktycznych uwzględniających rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów.

Moduły kursu:

1. Tło i cele kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie.

2. Podstawa programowa, a kompetencje kluczowe.

3. Planowanie działań w zakresie skutecznego rozwijania kompetencji kluczowych uczniów - sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne.

4a. Praktyczne sposoby rozwijania kompetencji kluczowych na lekcjach języka polskiego.

4b. Praktyczne sposoby rozwijania kompetencji kluczowych na lekcjach matematyki.

Terminarz: Od 19.03. do 25.03.2020 – zgłaszanie się na kurs.

Informacje o szkoleniu i link do zgłaszania się na kurs: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/17118/o//w/Radom

Od 25.03. – 03.05.2020 – realizacja kursu na platformie Moodle.

Nauczyciele, którzy zgłoszą się na kurs otrzymają od kierownika kursu, drogą mailową, dokładną instrukcję jak zarejestrować się na kurs na platformie Moodle oraz klucz dostępu do kursu.

Udział w kursie „Jak kształtować kompetencje kluczowe uczniów - sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne” jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas kursu nauczyciele będą pracować w grupach przedmiotowych: poloniści pod opieką pani Janiny Ziętek, matematycy pod opieką pani Grażyny Śleszyńskiej.

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu – Grażyna Śleszyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 661610983 pn.-pt. w godz.: 9.00 – 14.00.