MSCDN logo Warszawa

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

ARCHIWUM GŁÓWNE AKT DAWNYCH
ARCHIWUM INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ
ARCHIWUM PAŃSTWOWE W WARSZAWIE
INSTYTUT HISTORYCZNY UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
MAZOWIECKIE SAMORZĄDOWE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
NACZELNA DYREKCJA ARCHIWÓW PAŃSTWOWYCH

 

educare sowa

 

V OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ARCHIWISTÓW I HISTORYKÓW
„EDUCARE NECESSE EST… — RZECZPOSPOLITA MAŁYCH OJCZYZN”,

Warszawa, 30 czerwca - 1 lipca 2020 r.

 

Szanowni Państwo!
Nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, bibliotekarze, zainteresowani problematyką szkoły podstawowe i ponadpodstawowe

Organizatorzy V Ogólnopolskiej Konferencji Archiwistów i Historyków z cyklu „Educare necesse est…” zapraszają historyków, archiwistów, nauczycieli, muzealników i bibliotekarzy do udziału w tej konferencji.
Celem konferencji jest podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania źródeł archiwalnych z historii lokalnej i regionalnej oraz prezentacja dobrych praktyk – lekcje w archiwum, muzeum, na wycieczce edukacyjnej.

Przedmiotem obrad tegorocznej edycji będą zagadnienia dotyczące historii lokalnej i regionalnej oraz jej miejsca i roli w dydaktyce, a w szczególności:

  •  Historia naszej małej ojczyzny, czyli miejsce, rola i znaczenie historii lokalnej i regionalnej;
  •  Historia lokalna i regionalna w edukacji szkolnej;
  •  Źródła archiwalne do historii lokalnej i regionalnej — charakterystyka i możliwości ich praktycznego wykorzystania.


W programie konferencji znajdą się również seminaria/warsztaty poświęcone m.in. opracowaniu i interpretacji materiałów filmowych, zasadom porządkowania i zabezpieczania domowych archiwów oraz wykorzystaniu aplikacji komputerowych w archiwum i edukacji.

Wszystkich uczestników zaprosimy także na krótkie spacery po historycznych miejscach Warszawy. W związku z tym organizatorzy zapraszają do nadsyłania zgłoszeń do udziału w obradach w charakterze referenta lub uczestnika bez referatu.

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2020 r.

  • Pierwszego dnia miejscem obrad będzie Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28).
  • Drugiego dnia uczestnicy konferencji obradować będą w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Świętojerska 9).

Konferencja oraz formy towarzyszące konferencji dla uczestników zarejestrowanych są bezpłatne. Uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne i książki oraz zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536 60 73; pn.; wt.; czw.; pt.; w godz.11.00-14.00; śr.; w godz. 16.00-18.00 lub w sekretariacie rejestracji kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536 60 66.

UWAGA!
Zgłoszenia propozycji wystąpień prosimy nadsyłać do 4 maja 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (czas wystąpienia to 15 min.). Informację o włączeniu referatu do programu konferencji prześlemy do 29 maja 2020 r. Zgłoszenia udziału w konferencji należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej, formularz zgłoszenia udziału w konferencji znajduje się pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → [Zapisy na szkolenia będą udostępnione 60 dni przed konferencją].

Serdecznie zapraszamy

KOMITET ORGANIZACYJNY
V OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI ARCHIWISTÓW I HISTORYKÓW „EDUCARE NECESSE EST… — RZECZPOSPOLITA MAŁYCH OJCZYZN”

prof. Alicja Kulecka, mgr Magdalena Mołczanowska, dr Teresa Stachurska-Maj, dr Violetta Urbaniak (sekretarz), dr Hubert Wajs

 

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej. O przyjęciu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.