A A

16 XII 2020 - Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz MSCDN Wydział w Warszawie zapraszają na wykład otwarty "Życie i dokonania Tytusa Chałubińskiego w kontekście 200-lecia urodzin"

To był nasz pierwszy krok - w tym roku szkolnym MSCDN Wydział w Warszawie po raz pierwszy włączył się w społeczną akcję Europejskiego Towarzystwa Dysleksji.

15 XII 2020 - Zapraszamy do udziału w spotkaniu online „Śmiech to zdrowie, czyli lekcja języka niemieckiego z humorem”.

Zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkanie wirtualne dla kadr zarządzających w edukacji. Ta innowacyjna propozycja szkoleniowa daje możliwość bezpiecznego i wygodnego doskonalenia zawodowego w czasie pandemii. 

welder 3018425 1280

"Kształtowanie umiejętności uczniów szkół branżowych i techników niezbędnych na rynku pracy" - pod takim tytułem, w dniach 15-16 grudnia 2020 r., odbędzie się ogólnopolska konferencja pod patronatem IBE i CKE. W programie m.in. Nowa formuła egzaminu zawodowego oraz Zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego. Kontakt ws. organizacyjnych mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

15 XII 2020 - Zapraszamy na warsztaty metodyczne - Wolna Polska, ale jaka? – postawy wobec kształtowania się ustroju komunistycznego w latach 40. XX wieku w materiałach archiwalnych.  

10 grudnia 2020 r. zapraszamy na cykliczne spotkanie nauczycieli historii i wos w ramach projektu „Z historią w tle…”

Szanowni Państwo, Nauczyciele matematyki
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu Połowa drogi... zaadresowanej do nauczycieli matematyki i ich uczniów z mazowieckich szkół średnich kończących się maturą.

Czytaj więcej...

Wydłużenie czasu trwania III naboru formularzy zgłoszeniowych do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem prof. Marleny Plebańskiej dot. e-learningu/nauczania na odległość.

Czytaj więcej...

Jeśli jesteś nauczycielem terapii pedagogicznej i prowadzisz w przedszkolu, w szkole podstawowej lub w innej placówce zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych (ryzyko dysleksji, dysleksja) wpadnij na bezpłatne cykliczne warsztaty do TERAP-KLUBU – czyli strefy nauczyciela terapii pedagogicznej.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego - ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.

Czytaj więcej...

10 XII 2020 - Spotkanie z lekturą - praca z krótką formą literacką w świetle nowej podstawy programowej w szkole ponadpodstawowej

Rozstrzygnięcie konkursu „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”

logo tik to my poprawa 02W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.

Projekt „Mazowiecka Akademia Rozwoju Kompetencji Pracowników Instytucji Wspomagania” (MARKPIW) jest współfinasowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Instytucją pośrednicząca jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt "NAUCZYCIEL  NA  STARCIE" - oferta programowa MSCDN w roku szkolnym 2020/2021 dla nauczycieli rozpoczynających pracę (o stażu 0-3 lata)

Szanowni Państwo Nauczyciele, zapraszamy tych wszystkich, którzy zrealizowali, realizują lub zamierzają realizować innowację pedagogiczną do udziału w sieci współpracy i samokształcenia pt.

Podkategorie