MSCDN logo Ciechanow

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

Rusza piąta edycja projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, objętego patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. W tej edycji do udziału zapraszamy po 2 nauczycieli z przedszkoli i oddziałów, otwartych na nowe metody pracy oraz dbających o swój rozwój zawodowy.

Cele projektu:

  • dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi;
  • zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie: logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji;
  • wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.

W ramach projektu nauczyciele odbędą 72-godzinne szkolenie przygotowujące do prowadzenia zajęć gry w szachy. Uczestnicy dostaną pakiet materiałów edukacyjnych składający się z publikacji dotyczących metodyki nauki gry w szachy. Placówki otrzymają sprzęt szachowy, w skład którego wchodzi 16 kompletów szachów dla dzieci oraz mały zestaw szachów ogrodowych.

Koszt udziału placówki w projekcie wynosi 600 zł za dwóch nauczycieli.

W ramach projektu planowane są dodatkowe bezpłatne seminaria na temat rozwiązań metodycznych nauki gry w szachy.

Terminy szkolenia:

  • 20 – 22 marca 2020 r.
  • 3 – 5 kwietnia 2020 r.
  • 8 – 10 maja 2020 r.

Miejsce szkolenia: Wydział w Ciechanowie, ul. H. Sienkiewicza 33.

Ważne!
W celu zgłoszenia udziału w projekcie należy wypełnić: Formularz zgłoszeniowy placówki oraz Karty indywidualne nauczycieli a następnie przesłać je w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w wersji papierowej na adres:
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie
ul. Henryka Sienkiewicza 33
06-400 Ciechanów
z dopiskiem „Projekt Szachy w mazowieckiej szkole”

Linki do plików:

  1. Zaproszenie
  2. Karta zgłoszenia placówki
  3. Karta zgłoszenia nauczyciela
238 × 212