A A

 szablon art Metoda Pytani Doswiadczen 385x125px

 

Warsztaty odbędą się 21.11.2019 r.  w MSCDN Wydział w Siedlcach M. Asłanowicza 2.

 

Rekrutacja na warsztaty :

I grupa 14.30-16.15

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/15947/o//w/Siedlce

II grupa 16.45-18.00

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/15953/o//w/Siedlce

Czym jest Metoda Pytań i Doświadczeń? 

To wypracowana przez Fundację i naukowców metoda pracy z dziećmi, bazująca na naturalnej ciekawości. Składa się z 5 kluczowych elementów (pomysł, plan, przebieg, wyciąganie wniosków, podsumowanie), rozwijających kreatywność najmłodszych i ich kompetencje społeczne. Lekcje projektowane w oparciu o tę metodę, uczą dzieci samodzielnego stawiania pytań i dochodzenia do wiedzy oraz wykorzystywania zdobytych informacji w praktyce.

Czego dowiesz się podczas warsztatów?

  • poznasz nowatorską metodę stosowaną przez Uniwersytet Dzieci od 12 lat 
  • nauczysz się, jak skutecznie rozbudzać dziecięcą wyobraźnię
  • dowiesz się, jak zaprezentować proces badawczy w swojej klasie - pokażemy Ci szereg doświadczeń, które możesz wykonać z uczniami 
  • zaprojektujesz lekcję zgodną z Metodą Pytań i Doświadczeń 
  • otrzymasz pakiet informacji, jak korzystać z bezpłatnych narzędzi i projektów tworzonych przez Uniwersytet Dzieci 
  • otrzymasz od nas materiały szkoleniowe (o Metodzie Pytań i Doświadczeń, karty “Czy wiesz, ile wiesz?”) oraz certyfikat potwierdzający Twój udział w warsztatach

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Od 2007 roku rozbudza dziecięcą ciekawość i upowszechnia nowoczesne metody edukacji, wykraczające poza tradycyjne nauczanie. Fundacja działa w dwóch obszarach: organizuje sobotnie warsztaty z naukowcami w 5 miastach w Polsce (Uniwersytet Dzieci) oraz popularyzuje wśród nauczycieli autorskie scenariusze lekcji (Uniwersytet Dzieci w Klasie). Z narzędzi edukacyjnych Uniwersytetu Dzieci w Klasie korzysta ponad 60 tys. nauczycieli. Dzięki działaniom Fundacji najmłodsi odkrywają swoje pasje, uczą się poprzez zabawę, eksperymentują i doświadczają otaczającej rzeczywistości. W ten sposób rozwijają kluczowe kompetencje, niezbędne w dorosłym życiu.

Działania Uniwersytetu Dzieci w Klasie oraz portalu www.wklasie.uniwersytetdzieci.pl są objęte honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.