A A

 

Podobnie jak w poprzedniej edycji, zadanie konkursowe polegało na opracowaniu scenariuszy zajęć z zakresu edukacji regionalnej promujących Mazowsze jako region prężny i nowoczesny, czerpiący inspiracje do rozwoju z przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa. 
W „Roku dla Niepodległej”, tematem przewodnim było 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W efekcie pozyskano 64 propozycje zajęć z zastosowaniem innowacyjnych metod nauczania, w tym gier edukacyjnych.

Spotkanie poprowadził Cukrowski, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki. Na konta bankowe laureatów już wcześniej wpłynęły nagrody pieniężne w wysokości 2 500 zł za I miejsce, 1500 zł za II miejsce, 1000 zł za III miejsce oraz wyróżnienia po 500 zł (wszystkie kwoty netto). Teraz odebrali z rąk Elżbiety Lanc, członka zarządu województwa oraz Jarosława Zaronia, dyrektora Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli podziękowania i upominki.

Najlepsze prace nadesłane do Konkursu ukażą się w wydanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego publikacji.

Znajdą się tam m.in. scenariusze muzealnika i nauczycieli z rejonu działania MSCDN Wydział w Siedlcach:

- Sławomira Kordaczuka, zastępcy dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach: I Ty możesz zostać marszałkiem! O Józefie Piłsudskim w teatrze cieni" - I miejsce w kategorii scenariuszy dla uczniów 10-14 lat,

- Izabeli Bielińskiej i Beaty Osiał z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim: "Serce pełne Mazowsza" - III miejsce w kategorii scenariuszy dla uczniów 7-9 lat,

- Wioletty Dąbrowskiej i Marleny Dynek-Huszczy ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Pierwszego Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Domanicach: "Powiedz Maniu gdzie Ty mieszkasz...?" - wyróżnienie w kategorii scenariuszy dla uczniów 10-14 lat,

- Roberta Jaszczuka z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokołowie Podlaskim: "Śladami Powstania Styczniowego w Sokołowie Podlaskim i w okolicach” - scenariusz w kategorii dla uczniów 15-18 lat.

W nowym roku szkolnym planowana jest kontynuacja przedsięwzięcia, jak również inauguracja konkursu „Wiedzy o Mazowszu” dla uczniów.

Zobacz też informację na stronie Urzędu Marszałkowskiego Nagrodzeni za Lekcje o Mazowszu