A A

 finansoaktywni

 

Finansoaktywni: termin zgłaszania do programu i składania prac konkursowych przedłużony do 30 września

  • Uczestnicy tegorocznej edycji programu edukacyjnego Finansoaktywni zyskują dodatkowy czas na realizację pracy konkursowej.
  • Na zgłoszenia zespołów czekamy do 30 września 2020 r., a nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego finału 5 listopada.
  • Materiały edukacyjne zostały dostosowane do lekcji zdalnych i są udostępniane nauczycielom wraz z instrukcją przeprowadzenia zajęć.

 

Z uwagi na zawieszenie lekcji w szkołach oraz liczne prośby nauczycieli, termin zgłaszania do programu i konkursu został wydłużony. Zainteresowane szkoły i zespoły mogą przystąpić do programu i przesłać prace konkursowe do 30 września 2020 r., z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych (1 lipca - 31 sierpnia). Wyniki zostaną ogłoszone do 21 października, a uroczysty finał odbędzie się 5 listopada.

 

Tematyka tegorocznej edycji Finansoaktywnych obejmuje zagadnienia dotyczące budżetu, w tym znaczenie i efekty jego planowania. Uczestnicy programu mają również okazję sprawdzenia nowych umiejętności w praktyce. Na chętnych uczniów czeka zadanie konkursowe – przygotowanie projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego.

Finansoaktywni w wersji online

Wszystkie materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu są dostępne w formie elektronicznej. Lekcja (według wyboru nauczyciela) może zostać przeprowadzona online w czasie rzeczywistym za pomocą wybranego komunikatora lub też nauczyciel może przesłać materiały uczniom do samodzielnej pracy w domu. Wysyłka materiałów drukowanych została chwilowo wstrzymana. Zestawy trafią do szkół zgłoszonych do programu w najbliższym możliwym terminie.

Jak wziąć udział w programie

Do programu mogą zgłaszać się nauczyciele szkół podstawowych (5., 6., 7. i 8. klasy) z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl. Na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu zostanie przesłana informacja, jak pobrać zestaw materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej wraz z instrukcją, jak skorzystać z tych materiałów. Oczywiście zestawy w formie drukowanej zostaną dostarczone do szkół w najbliższym możliwym terminie. Przygotowanych zostało 525 zestawów drukowanych. Aktualnie mamy już ponad 320 zgłoszeń.


Dołącz do Finansoaktywnych

Szczegóły na stronie: www.finansoaktywni.pl

Obserwuj nas na facebook.com/Finansoaktywni

Dodatkowych informacji udzielają:

  • Marta Szczepańska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 694-46-61
  • Magdalena Sawa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 694-45-59
  • Katarzyna Matolicz - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 668-132-412