A A

etwinningJeśli szukasz ciekawych pomysłów na innowacje, projekty, programy, to zapraszam na szkolenie prowadzone przez ambasadorkę eTwinning.

szablon art edu wczesnoszkolna 385x125px 

Zapraszamy na certyfikowany kurs doskonalący prowadzony przez specjalistów z EduSense z wykorzystaniem tabletów i ozobotów.

stypendia logodrzewko

Konkurs na tytuł "Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020" dla najbardziej zaangażowanych i efektywnych nauczycieli sprawujących opiekę dydaktyczną nad stypendystami w ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka oraz projektu Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych.

Regulamin konkursu      Instrukcja przesyłania dokumentów

Formularz konkursowy      Oświadczenie uczestnika

dyrektor

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach rozpoczęło rekrutację na kolejna edycję kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli czynnych zawodowo.

mazowsze logoW II edycji kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Mazowszu trójka uczniów ze szkół podstawowych w Wiśniewie i Sokołowie Podlaskim uzyskała tytuły finalistów i tym samym dodatkowe punkty w rekrutacji do wybranych szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji zespołowej wyróżniają się dokonania drużyn z siedleckich podstawówek („siódemki” i „piątki”) oraz z Łysowa. Więcej

szablon art lom4 385x125px

Tematem przewodnim IV edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” były lata 20-te XX wieku na Mazowszu. Trudna z pozoru tematyka została nie odstraszyła autorów, a nadesłane prace wykazują się różnorodnym podejściem pod względem zaproponowanych metod oraz form pracy z uczniem. Na uwagę zasługuje fakt, iż pojawiły się propozycje nauczania o Mazowszu w systemie zdalnym. Przygotowane przez autorów karty pracy i teksty źródłowe zachęcają do odkrywania tajników naszego regionu.

Jestem stad III

W III edycji konkursu „Jestem stąd” zgłoszonych zostało 77 prac, odpowiednio w poszczególnych kategoriach:

 1. dla uczniów szkoły podstawowej klasy I-III szkoły podstawowej) – 14
 2. dla uczniów szkoły podstawowej klasy IV-VIII – 61,
 3. dla uczniów szkoły ponadpodstawowej – 2.

szablon art mianowany 385x125px

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na webinarium, które odbędzie się  28 maja 2020 w godz. 14.00 – 16.15. 

szablon art finansoaktywni 385x125px

Termin zgłaszania do programu i składania prac konkursowych przedłużony do 30 września.

szablon art mnja 385x125pxMazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach prowadzi rekrutację na kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli czynnych zawodowo uzupełniających kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej. Realizacja kursu planowana jest w roku szkolnym 2020/21. Nabór prowadzony jest do 30 czerwca 2020r.

szablon art jak bezp prowadzic lekcje online 385x125pxW poradniku, który powstał przy wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich znajdują się:

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia realizowane na platformie Moodle. Uczestnicy przyjmowani są po zgłoszeniu online. Przed uruchomieniem formy otrzymacie Państwo na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy instrukcję, jak zalogować się na szkolenie.

Aby uzyskać informacje o szkoleniu oraz link do formularza zgłoszeniowego należy kliknąć w wybraną formę.

szablon art mooc 385x125px

Centrum Nauki Kopernik udostępnia nauczycielom bezpłatny kurs online o wykorzystaniu zdjęć satelitarnych na lekcjach geografii, fizyki, biologii czy wiedzy o społeczeństwie.

transmisja2x125
Przedstawiamy Państwu zapis wideo z pierwszego dnia Ogólnopolskiego Kongresu Oświatowego EDUTEC 2020

info strona matemat wokol nas 125

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW zaprasza na bezpłatny, internetowy (zupełnie ZDALNY) kurs "Matematyka wokół nas". W każdą środę (do 3 czerwca) w godzinach 15:00-15:40 odbywają się webinaria (przez YouTube).

Czytaj więcej...

online 3412498 1920

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem prof. Marleny Plebańskiej dot. e-learningu / nauczania na odległość.

Czytaj więcej...

 

Odpowiemy wspólnie na pytania:

 • Jaka jest definicja komunikacji wolnej od przemocy, a jaka hejtu?
 • Jakie są cechy komunikacji wolnej od przemocy? Jak ją rozpoznać?
 • Kim są sprawcy przemocy werbalnej?
 • Skąd się bierze przemoc werbalna?
 • Czy w sieci można sobie pozwolić na wszystko?

 

Warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli  pozwalające:

 • pogłębić  wiedzę na temat zjawiska komunikacji wolnej od przemocy w sieci, jej przyczyn i konsekwencji. kształtować umiejętności przeciwdziałania mowie nienawiści za pomocą narzędzi edukacji praw człowieka
 • wykorzystać zdobytą wiedzę, strategie działania, konkretne narzędzia na lekcjach wychowawczych, przedmiotowych, w edukacji nieformalnej.
 • tworzyć alternatywną narrację
 • wzmacniać naszych podopiecznych, wyposażając ich w wiedzę i sposoby reagowania na przemoc werbalną

 

 

Komponenty (moduły)

1. Definicja, cechy charakterystyczne i przyczyny przemocy słownej. Różnice między przemocą słowną a hejtem.
Charakterystyka sprawcy przemocy słownej.

2. Wykorzystanie zdobytej wiedzy, strategii działania, konkretnych narzędzi na lekcjach wychowawczych, przedmiotowych, w edukacji nieformalnej. Sposoby wyposażania naszych podopiecznych w wiedzę i sposoby reagowania na przemoc słowną.

 

Spotkanie zaplanowane jest na 27 lutego w godzinach 15:00-19:00 w sali 101  MSCDN Wydział w Siedlcach przy ulicy Asłanowicza 2.

 

Zgłoszenia on line:

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/14856/o//w/Siedlce

 

Zajęcia poprowadzi Anna Kizeweter.

Osoba odpowiedzialna Marta Senenko-Lichograj

MENPodstawowe kierunki realizacji polityki edukacyjnej państwa w roku szkolnym 2019/2020

szablon art szkolni pasjonaci 385x125pxSerdecznie zapraszam do udziału w prowadzonej na platformie e-learningowej MSCDN moodle sieci współpracy i samodoskonalenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej„Szkolni Pasjonaci”, której głównym zadaniem jest grupowe wypracowanie rozwiązań w zakresie wsparcia nauczycieli w tosowaniu modelu zdalnej pracy z uczniami w wieku wczesnoszkolnym. Zapisy do sieci na platformie moodle MSCDN Wydział w Siedlcach, Pasjonaci, na adres: http://moodle2016.mscdn.pl/login/indeks.php

szablon art archiwa 385x125pxFp Archiwa Siedleckie dla nauczycieli, uczniów i pasjonatów powstał jako odpowiedź na prośby znajomych nauczycieli z terenu województw: mazowieckiego i lubelskiego, którzy poprzez wykorzystanie materiałów archiwalnych i bibliotecznych chcą uatrakcyjnić swe zajęcia w ramach pracy zdalnej z uczniami. Stronę współtworzą trzy siedleckie archiwa: Archiwum Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Archiwum Państwowe w Siedlcach, Archiwum Diecezjalne w Siedlcach.