A A

szablon art kierunki polityki oswiatowej 385x125px

Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej...

doradcy metodyczniW Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach są zatrudnieni doradcy metodyczni. Zapraszamy Państwa nauczycieli do współpracy z nimi.

szablon art szachy 385x125pxZapraszamy do udziału w VI edycja Projektu „ Szachy w mazowieckiej szkole”.

Zobacz więcej...

iki

Bezpłatne szkolenia on-line z zakresu doradztwa zawodowego. Krajowe Centrum Europass zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym webinarium pt. 

Kuratorium Oświaty w Warszawie organizuje konferencję pt. „Wychowanie do wartości – wsparcie rodziny i szkoły” mającą na celu pokazanie różnych dróg oddziaływania na młodego człowieka w procesie jego wychowania i przygotowywania do odpowiedzialnego życia.

Zaproszenie          Program konferencji

Bezpłatne webinarium pt.: AKREDYTACJA „Biletem wstępu” w programie Erasmus 2021-2027 (Mobilność- Innowacje-Współpraca) 

nauczyciel na starcie

Projekt jest propozycją wszechstronnej pomocy dla nauczycieli ze stażem 0-3 lata, którzy zostaną wyposażeni w niezbędne w tym zawodzie umiejętności. W roku szkolnym 2020/2021 projekt będzie realizowany przedmiotowo (zależności od sytuacji epidemicznej - stacjonarnie lub online).

Zobacz więcej...

mazowsze logoRusza kolejna, III edycja „Konkursu wiedzy o Mazowszu” organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i MSCDN. Uwaga: Okres zgłaszania zespołów projektowych został wydłużony do 30 października 2020r.

26.09.2020- Zapraszamy nauczycieli języków obcych do udziału w konferencji online z okazji Europejskiego Dnia Języków 2020 pt. Języki obce z „4 K”.

frse2

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, informujemy, że Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli przystąpiło do konkursu FRSE w wyniku którego zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego. 

Zostań realizatorem programu
"Wspólne kroki w cyberświecie"

Wspomóż dziecko w rozważnym i odważnym odkrywaniu Cyberświata!

 

Przygotowanie do realizacji programu profilaktycznego „WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”

                             Szczegółowe informacje o programie na stronie https://wspolnekroki.pl

 

Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany zostanie do zrealizowania programu „Wspólne kroki w Cyberświecie” w jednej klasie III szkoły podstawowej. Termin realizacji programu wrzesień – 14 grudzień 2020

 

Realizacja 14,5 h: w tym 10 godzin z klasą, spotkanie z rodzicami, na koniec gra terenowa dzieci i rodzice.

Przygotowanie do realizacji programu profilaktycznego „WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”

19 września 2020 sobota (bezpłatny obiad i serwis kawowy dla uczestników) – bezpłatne szkolenie dla realizatorów

I grupa 8:00-12:00 zgłoszenia

II grupa 12:30-16:30 zgłoszenia

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzyma, poza certyfikatem uczestnictwa, materiały niezbędne do realizacji programu „Wspólne kroki w Cyberświecie”.

Wymagany wcześniejszy kontakt z kierownikiem formy Martą Senenko-Lichograj 502 930741 25 633 18 11; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Forma realizowana przez Fundację Poza Schematami ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

 

 

 

 

 


etwinningJeśli szukasz ciekawych pomysłów na innowacje, projekty, programy, to zapraszam na szkolenie prowadzone przez ambasadorkę eTwinning.

stypendia logodrzewko

Konkurs na tytuł "Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020" dla najbardziej zaangażowanych i efektywnych nauczycieli sprawujących opiekę dydaktyczną nad stypendystami w ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka oraz projektu Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych.

Regulamin konkursu      Instrukcja przesyłania dokumentów

Formularz konkursowy      Oświadczenie uczestnika

dyrektor

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach rozpoczęło rekrutację na kolejna edycję kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli czynnych zawodowo.

mazowsze logoW II edycji kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Mazowszu trójka uczniów ze szkół podstawowych w Wiśniewie i Sokołowie Podlaskim uzyskała tytuły finalistów i tym samym dodatkowe punkty w rekrutacji do wybranych szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji zespołowej wyróżniają się dokonania drużyn z siedleckich podstawówek („siódemki” i „piątki”) oraz z Łysowa. Więcej

szablon art lom4 385x125px

Tematem przewodnim IV edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” były lata 20-te XX wieku na Mazowszu. Trudna z pozoru tematyka została nie odstraszyła autorów, a nadesłane prace wykazują się różnorodnym podejściem pod względem zaproponowanych metod oraz form pracy z uczniem. Na uwagę zasługuje fakt, iż pojawiły się propozycje nauczania o Mazowszu w systemie zdalnym. Przygotowane przez autorów karty pracy i teksty źródłowe zachęcają do odkrywania tajników naszego regionu.

Jestem stad III

W III edycji konkursu „Jestem stąd” zgłoszonych zostało 77 prac, odpowiednio w poszczególnych kategoriach:

  1. dla uczniów szkoły podstawowej klasy I-III szkoły podstawowej) – 14
  2. dla uczniów szkoły podstawowej klasy IV-VIII – 61,
  3. dla uczniów szkoły ponadpodstawowej – 2.

szablon art finansoaktywni 385x125px

Termin zgłaszania do programu i składania prac konkursowych przedłużony do 30 września.

szablon art jak bezp prowadzic lekcje online 385x125pxW poradniku, który powstał przy wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich znajdują się:

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia realizowane na platformie Moodle. Uczestnicy przyjmowani są po zgłoszeniu online. Przed uruchomieniem formy otrzymacie Państwo na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy instrukcję, jak zalogować się na szkolenie.

Aby uzyskać informacje o szkoleniu oraz link do formularza zgłoszeniowego należy kliknąć w wybraną formę.