Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Mniej mów, więcej rozmawiaj!
Drukuj

W ostatnim czasie pojawiło się wiele różnych działań profilaktycznych, które w szczególny sposób kładą nacisk na niwelowanie współczesnych zagrożeń społecznych, zwłaszcza jeśli chodzi walkę z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych. Natomiast jeśli chodzi o komunikację, która jest bardzo ważnym elementem naszego życia codziennego, o tym mówi się bardzo rzadko i nie zwraca się na to większej uwagi.


Każdy kto pracuje z młodzieżą, czy to w szkołach , czy w placówkach wychowawczych zauważa , że niejednokrotnie mnóstwo problemów społecznych wynika z braku właściwej komunikacji. Dziś nietrudno spotkać się z sytuacjami , które pokazują, że komunikowanie się ze sobą czy to w szkole, czy w domu, czy w gronie znajomych i przyjaciół rozgrywa się w świecie wirtualnym Rodzice idą po dziecko do przedszkola trzymając w ręku telefon. Dzieci i młodzież często rozmawiają przez telefon, nawet siedząc obok siebie.


Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej „ Mniej mów, więcej rozmawiaj!”, który odbędzie się już po raz trzeci w Radomiu jest niejako wychodzeniem naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom środowisk szkolnych i opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej zaplanowany jest w dniach 25-29.11.2019 r. Inicjatorzy tego wydarzenia - XI LO z O.I. im. S. Staszica w Radomiu, wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu oraz Wyższą Szkołą Handlową obejmującą Patronat Naukowy organizują w dniu 25.11.2019 r . Konferencję Mniej mów, więcej rozmawiaj! Inaugurującą Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej. W konferencji mogą wziąć udział nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, a także rodzice. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać wystąpień dr Małgorzaty Potockiej - dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu, ks. dr Marka Dziewieckiego - psychologa, znanego autorytetu w dziedzinie wychowania i komunikacji, Marty Rosińskiej , DOS - ELTea, Rok Relacji w Edukacji 2.0 oraz Magdaleny Zawadzkiej - nauczycielki, trenerki, coacha i tłumaczki. Na co dzień uczącej j. angielskiego, prowadzącej szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. Magdalena Interesuje się najnowszymi trendami w nauczaniu, kreatywnością, procesem uczenia się z motywacyjnego punktu widzenia, zmianami w języku oraz uczeniem języka poprzez sztukę, literaturę i kulturę.


Cały program Radomskiego Tydzień Komunikacji Interpersonalnej „Mniej mów, więcej rozmawiaj!” zamieszczony jest na stronie: http://www.11lo-radom.edu.pl/aktualnosci/imprezy-szkolne/1698-radomski-tydzien-komunikacji-interpersonalnej.html

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z ciekawych propozycji warsztatowych adresowanych do różnych grup wiekowych.
Wydarzenia objęte zostały patronatem honorowym Prezydenta Radomia oraz Patronatem Medialnym Radio Plus.

Zapisy: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/16141/o//w/Radom