A A

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli klas I-III pt. Jak pracować Metodą Pytań i Doświadczeń? Warsztaty poprowadzą trenerzy z Fundacji Uniwersytet Dzieci. Odbędą się w dniu 6.XI. 2019. o godzinie 14.30 ( I grupa) i 16.45 ( II grupa )w MSCDN ul.Kościuszki 5a w Radomiu.

Bezpłatne warsztaty z autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty z Metody Pytań i Doświadczeń, stworzonej przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Szkolenie dostosowane jest w szczególności do potrzeb nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Czym jest Metoda Pytań i Doświadczeń? To wypracowana przez Fundację i naukowców metoda pracy z dziećmi, bazująca na naturalnej ciekawości. Składa się z 5 kluczowych elementów (pomysł, plan, przebieg, wyciąganie wniosków, podsumowanie), rozwijających kreatywność najmłodszych i ich kompetencje społeczne. Lekcje projektowane w oparciu o tę metodę, uczą dzieci samodzielnego stawiania pytań i dochodzenia do wiedzy oraz wykorzystywania zdobytych informacji w praktyce.

Czego dowiesz się podczas warsztatów?

· poznasz nowatorską metodę stosowaną przez Uniwersytet Dzieci od 12 lat

· nauczysz się, jak skutecznie rozbudzać dziecięcą wyobraźnię

· dowiesz się, jak zaprezentować proces badawczy w swojej klasie

- pokażemy Ci szereg doświadczeń, które możesz wykonać z uczniami

· zaprojektujesz lekcję zgodną z Metodą Pytań i Doświadczeń

· otrzymasz pakiet informacji, jak korzystać z bezpłatnych narzędzi i projektów tworzonych przez Uniwersytet Dzieci

· otrzymasz od nas materiały szkoleniowe (o Metodzie Pytań i Doświadczeń, karty “Czy wiesz, ile wiesz?”) oraz certyfikat potwierdzający Twój udział w warsztatach.

 

Opinie uczestników warsztatów: · „Fantastyczne warsztaty” · „Bardzo dobre przygotowanie prowadzących” · „Dowiedziałam się czegoś nowego, co zainspirowało mnie do dalszej pracy” Fundacja Uniwersytet Dzieci Od 2007 roku rozbudza dziecięcą ciekawość i upowszechnia nowoczesne metody edukacji, wykraczające poza tradycyjne nauczanie. Fundacja działa w dwóch obszarach: organizuje sobotnie warsztaty z naukowcami w 5 miastach w Polsce (Uniwersytet Dzieci) oraz popularyzuje wśród nauczycieli autorskie scenariusze lekcji (Uniwersytet Dzieci w Klasie). Z narzędzi edukacyjnych Uniwersytetu Dzieci w Klasie korzysta ponad 60 tys. nauczycieli. Dzięki działaniom Fundacji najmłodsi odkrywają swoje pasje, uczą się poprzez zabawę, eksperymentują i doświadczają otaczającej rzeczywistości. W ten sposób rozwijają kluczowe kompetencje, niezbędne w dorosłym życiu.

Działania Uniwersytetu Dzieci w Klasie oraz portalu www.wklasie.uniwersytetdzieci.pl są objęte honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA