A A

Razem z 750 milionami mieszkańców Europy we wrześniu świętujemy Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. MSCDN Wydział w Radomiu włącza się w obchody organizując doroczną konferencję z okazji Europejskiego Dnia Języków. W tym roku tematem przewodnim konferencji jest interkulturowość.

 

Interkulturowość na lekcjach języków obcych -
konferencja z okazji Europejskiego Dnia Języków 2019

 

Tegoroczną konferencję z okazji Europejskiego Dnia Języków dedykujemy międzykulturowości, aby zwrócić uwagę na znaczenie tego komponentu edukacji językowej, upowszechnić przykłady dobrych praktyk oraz zapoznać nauczycieli z ofertą doskonalenia MSCDN.

Konferencja odbędzie się 25 października (piątek), w godz. 15.00 – 18.00 w siedzibie MSCDN Wydział w Radomiu, ul. Tadeusza Kościuszki 5a. Zapraszamy nie tylko nauczycieli języków obcych wszystkich typów szkół, ale również dyrektorów i innych nauczycieli zainteresowanych tą tematyką.

Celem przedsięwzięcia jest :

  • Zwiększenie kompetencji nauczycieli – pośredników kulturowych.
  • Wymiana doświadczeń i popularyzacja przykładów dobrej praktyki.
  • Promocja idei uczenia się języków przez całe życie.

 

W programie:

  1. wykład ekspercki poświęcony kształceniu kompetencji interkulturowej w procesie nauczania języka obcego – dr Agata Klimczak-Pawlak, Uniwersytet Warszawski
  2. informacja na temat oferty doskonalenia dla nauczycieli języków obcych w roku szkolnym 2019/2020 – dr Iwona Gryz, nauczyciel konsultant ds. języków obcych, MSCDN Wydział w Radomiu
  3. przykłady dobrych praktyk zaprezentowane przez nauczycielki języków obcych z II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu oraz XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu:

- Anna Szczerbińska: międzynarodowy konkurs „Dzień z życia uczniów/studentów z różnych krajów świata”,
- Edyta Szczepańska-Pałka i Justyna Boryczka: międzynarodowa wymiana uczniów ze szkołą w Wohlen, Szwajcaria, 2019,
- Karolina Kęska i Małgorzata Sałaj: międzynarodowa mobilność kadry edukacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: (48) 362 98 73.

Link do rejestracji: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/15527/o//w/Radom