MSCDN logo Radom

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

Zapraszamy na Letni Uniwersytet Nauczycieli Humanistów, który upływać będzie pod hasłem "W poszukiwaniu wartości", stąd gościć będziemy na Wydziale Humanistycznym UMCS, w Centrum Spotkania Kultur, zwiedzimy Stare Miasto w Lublinie. Odwiedzimy również Kozłówkę, by porozmawiać o języku. Natomiast Nałęczów to spotkanie z S. Żeromskim i B. Prusem. Planowany termin: 24 - 26 czerwca 2019 roku.

Niewątpliwym atutem Letniego Uniwersytetu Nauczycieli Humanistów są wykłady znanych i cenionych autorytetów naukowych, pracowników Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie, których będziemy mogli wysłuchać:
"O potrzebie zachowań etycznych we współczesnej edukacji" będzie mówić prof. zw. dr hab. Małgorzata Karwatowska, Prodziekan Wydziału Humanistycznego.
Nowością będą "Warsztaty Literackie", które poprowadzi prof. Arkadiusz Bagłajewski pełniący funkcję Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej.
"Między perswazją a manipulacją językową" to jakże ważny temat, który omówi w swoim wykładzie prof. Piotr Krzyżanowski.
Nowe spojrzenie na twórczość klasyka literatury polskiej zaprezentuje prof. Monika Gabryś - Sławińska w wykładzie zatytułowanym "Literackie obrazy fanatyków w twórczości Stefana Żeromskiego".

Zapewniamy noclegi w hotelu "Huzar" w Lublinie i hotelu "Energetyk" w Nałęczowie. Uczestnicy tej wyjazdowej konferencji będą zakwaterowani w pokojach dwuosobowych. Przewidziane są również smaczne obiady w sprawdzonych miejscach.

Opłata wynosi 250 złotych (do końca maja). Uczestnicy płacą także za bilety wstępu (25 zł - ulgowe).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (forma wyjazdowa) informujemy, że rejestracja nie jest jednoznaczna z zakwalifikowaniem się na LUNH. Osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają oddzielne potwierdzenie udziału.

Przypominamy, że przy zapisie po kliknięciu w temat szkolenia można przeczytać o nim więcej informacji.

Zachęcam do wzięcia udziału w VII Letnim Uniwersytecie Nauczycieli Humanistów.

Zapisów można dokonywać tutaj: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/14990/o//w/Radom

Barbara Maciąg, nauczyciel konsultant edukacji humanistycznej
MSCDN Wydział w Radomiu