Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Europa oczami pielgrzyma
Drukuj

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty przygotowujące do indywidualnego pielgrzymowania historycznymi szlakami do Santiago de Compostela i Rzymu, które odbędą się 15 lutego 2019 r. o g. 15.00 w siedzibie MSCDN Wydział w Radomiu przy ul. Kościuszki 5A. Zajęcia poprowadzą Panie Wanda Bakuła i Małgorzata Zdybiewska-Garbacik.

Celem warsztatów jest zdobycie praktycznych umiejętności organizowania pieszych wędrówek dla grup młodzieżowych poznających dziedzictwo kulturowe Europy. Uczestnicy usłyszą o aspektach religijnych, historycznych, kulturowych i gospodarczych średniowiecznych pielgrzymek w Europie, poznają przebieg szlaków pielgrzymkowych do Rzymu, Santiago de Compostela i do Ziemi Świętej w średniowieczu oraz obecnie. Prowadzące warsztaty przedstawią również relację z indywidualnej pielgrzymki z Canterbery do Rzymu - via Francigena. W części warsztatowej będzie można nabyć umiejętności doboru trasy wędrówki/pielgrzymki do zakładanych celów czy też opracowania planu pieszej wyprawy.

Zapisów można dokonywać pod poniższym linkiem:

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej/id/14321/o//w/Radom