A A

 

Nauczyciel przedmiotów edukacji przyrodniczej na starcie

MSCDN Wydział w Radomiu serdecznie zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych rozpoczynających pracę w zawodzie (staż: 0-3 lata) na cykl bezpłatnych seminariów realizowanych w ramach projektu MSCDN „Nauczyciel na starcie”.  Seminaria odbywają się w formule online i mieszanej, z wykorzystaniem platformy  Moodle. Pierwsze spotkanie online 18 listopada 2020 r.

Uczestnicy zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności w zakresie metodyki nauczanego przedmiotu poprzez wykorzystanie metody naukowej, narzędzi cyfrowych i oceniania wspierającego proces uczenia (się). Udoskonalą swoje umiejętności w obszarze autodiagnozy, kompetencji interpersonalnych, pracy z grupą, nawiązywania prawidłowych relacji
z rodzicami. Poznają wybrane przepisy prawa oświatowego oraz procedurę postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela kontraktowego. 

ADRESACI PROJEKTU: nauczyciele przedmiotów przyrodniczych wszystkich typów szkół i placówek, rozpoczynający pracę w zawodzie (staż: 0-3 lata)

SPOSÓB REALIZACJI: seminaria będą realizowane w formule mieszanej – online
i stacjonarnie.

OKRES REALIZACJI: realizacja projektu zaplanowana jest w okresie październik 2020 – kwiecień 2021

KOMPONENTY PROJEKTU:

 1. SEMINARIUM.
 • Seminarium składa się z dwóch części – przedmiotowej i ogólnej. Łącznie to 50 godz. dydaktycznych warsztatów, podzielonych na 10 modułów – każdy po 5 godz. dydaktycznych realizowanych online i stacjonarnie.
  • CZĘŚĆ PRZEDMIOTOWA 25 godz. dydaktycznych – 5 modułów po 5 godz. dydaktycznych każdy. Zajęcia będą się odbywały na platformie Moodle. Prowadzącymi będą nauczyciele praktycy: konsultanci, doradcy metodyczni
   i trenerzy.
  • CZĘŚĆ OGÓLNA 25 godz. dydaktycznych – 5 modułów po 5 godz. dydaktycznych każdy. Realizowana będzie przez nauczycieli konsultantów
   z Zespołu Zarządzania Oświatą oraz Zespołu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego.

WAŻNE: Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest udział minimum w 3 z 5 modułów części przedmiotowej i w 1 module z części ogólnej. Zaświadczenie będzie zawierało realną liczbę godzin zrealizowaną przez uczestnika.

 1. INDYWIDUALNA OPIEKA SPECJALISTÓW
 • W ciągu całego roku szkolnego 2020/2021 uczestnicy projektu będą mieli możliwość korzystania między innymi z: konsultacji indywidualnych bezpośrednich, telefonicznych oraz online ze specjalistami MSCDN; wizyt koleżeńskich specjalisty
  w macierzystej placówce uczestnika projektu, udziału w zajęciach otwartych prowadzonych przez nauczycieli danej specjalności.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 • Rekrutacja do grupy „Nauczyciel przedmiotów edukacji przyrodniczej na starcie”, będzie trwała co najmniej do 23 października.
 • Udział w seminariach jest bezpłatny.
 • Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie w formie elektronicznej. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Link do zapisów na seminaria: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/18003/o//w/Radom

HARMONOGRAM SEMINARIUM – CZĘŚĆ PRZEDMIOTOWA

Moduł

Temat

Forma

Termin

 

Moduł 0

Wprowadzenie do seminarium

Online

Platforma Moodle

18–22.11.2020 r.

Moduł I

Realizacja nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej.

Platforma Moodle

23-29.11.2020 r.

Moduł II

Ocenianie wspierające proces uczenia (się).

Platforma Moodle

30.11.2020 r. - 6.12.2020 r.

Moduł III

Planowanie metodyczne - dobra lekcja przedmiotowa w edukacji przyrodniczej.

Platforma Moodle

7-13.12.2020 r.

Moduł IV

Metoda naukowa podstawą zrozumienia zjawisk i procesów przyrodniczych

Platforma Moodle

14-21.12.2020 r.

Moduł V

Wykorzystanie narzędzi cyfrowych w nauczaniu edukacji przyrodniczej.

Platforma Moodle

7-14.01.2021 r.

Szczegółowych informacji udziela kierownik szkolenia – Hanna Habera

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.