A A

Sieć współpracy i samokształcenia – Przystań wychowawców świetlicy szkolnej.

Opis

Przystań wychowawców  świetlicy szkolnej – sieć współpracy i samokształcenia jest formą wspomagania nauczycieli rozpoczynających pracę jak i mających doświadczenie w zawodzie. Istotnym elementem spotkań jest wymiana dobrych praktyk, czyli wzajemne dzielenie się własnymi pomysłami, zdobytą wiedzą oraz metodycznymi rozwiązaniami. Zapoznawanie się z aktualnymi przepisami oświatowymi, współpraca z Radą Pedagogiczną, rodzicami wychowanków oraz nowymi  obowiązkami przy zderzeniu rzeczywistości z praktyka  pracy w szkole masowej. Pracę w sieci będzie kierował koordynator doradca metodyczny MSCDN Wydział w Radomiu. Jego zadaniem będzie przygotowanie planu działań zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami uczestników, organizowanie i prowadzenie spotkań z uczestnikami sieci oraz zapraszanie ekspertów. Koordynator będzie czuwał nad wymianą dobrych praktyk i zrządzał pracą na platformie edukacyjnej zamieszczając materiały do samokształcenia, zasoby edukacyjne lub przykładowe karty pracy.

Główne zadania:

Zadania będą realizowane poprzez spotkania stacjonarne (zajęcia seminaryjno – warsztatowe), komunikowanie się za pomocą poczty elektronicznej, działania podejmowane na platformie Teams (uczestniczenie w forach dyskusyjnych, zamieszczanie opracowanych indywidualnie lub wspólnie materiałów dydaktycznych). Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z metodycznego i merytorycznego wsparcie ekspertów.

 

Nauczyciel świetlicy na starcie link do zapisów: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/17033/o//w/Radom

Koordynator sieci: Anna Różycka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 604 442 611