Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
LUNH 2020
Drukuj

 LETNI UNIWERSYTET NAUCZYCIELI HUMANISTÓW 2020

Czy w tym roku odbędzie się tradycyjnie organizowany Letni Uniwersytet Nauczycieli Humanistów? Monitorowanie rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju daje nadzieję na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Zapraszamy zatem na LUNH, który upływać będzie pod hasłem „Na literackim szlaku Kielecczyzny”. Planowany termin: 29 czerwca – 1 lipca 2020 roku.


Z tym regionem związani są tak wybitni pisarze, jak Stefan Żeromski i Henryk Sienkiewicz. Wędrówkę zaczniemy od Oblęgorka. Muzeum Narodowe w Kielcach jako współorganizator konferencji udostępni nam Pałacyk Henryka Sienkiewicza. Natomiast w Kielcach będziemy nie tylko w miejscach związanych ze Stefanem Żeromskim. Na zaproszenie Dziekana Wydziału Humanistycznego gościć będziemy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Odwiedzimy również pięknie położone miasteczko Chęciny.


Zaproszenie do poprowadzenia wykładów przyjęli wybitni uczeni: prof. zw. dr hab. Ryszard Tokarski z UMCS w Lublinie, prof. dr hab. Ryszard Koziołek z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i prof. Janusz Detka z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, co świadczy o wysokiej randze tej konferencji.


Noclegi zostały zarezerwowane w centrum Kielc przy reprezentacyjnym deptaku - ulicy Henryka Sienkiewicza w uroczym hotelu Bristol, natomiast obiady w eleganckich restauracjach.


Koszt tegorocznego udziału wynosi 300 złotych od uczestnika (o terminie wpłat powiadomimy mailowo).

Dodatkowych opłat nie przewidujemy.


Uwaga: możliwa jest zmiana terminu LUNH-u w zależności od sytuacji epidemicznej, o czym niezwłocznie poinformujemy wszystkich uczestników. Prawdopodobnie byłby to termin sierpniowy.


Zachęcam do wzięcia udziału w VIII Letnim Uniwersytecie Nauczycieli Humanistów.


Zapisów można dokonywać tutaj: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/17243/o//w/Radom

Barbara Maciąg, nauczyciel konsultant edukacji humanistycznej