A A

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele Z przyjemnością zapraszamy do udziału w piątej edycji projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, objęty jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. W tej edycji do udziału zapraszamy po 2 nauczycieli z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w województwie mazowieckim, otwartych na nowe metody pracy oraz dbających o swój rozwój zawodowy. Cele projektu: • dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi; • zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie: logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji; • wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci. Do udziału szczególnie zapraszamy nauczycieli otwartych W ramach projektu nauczyciele odbędą 72- godzinne szkolenie przygotowujące do prowadzenia zajęć gry w szachy. Uczestnicy dostaną pakiet materiałów edukacyjnych składający się z publikacji dotyczących metodyki nauki gry w szachy. Placówki otrzymają sprzęt szachowy, w skład którego wchodzi 16 kompletów szachów dla dzieci oraz mały zestaw szachów ogrodowych.

Koszt udziału placówki w projekcie wynosi 600 zł za dwóch nauczycieli. W ramach projektu planowane są dodatkowe bezpłatne seminaria na temat rozwiązań metodycznych nauki gry w szachy.

Terminy szkolenia: czerwiec-wrzesień 2020

Miejsce szkolenia: Wydział w Radomiu ul. Kościuszki 5a

Ważne! Zgłoszenie udziału w projekcie prosimy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem ukończenia szkolenia jest obecność na 90% zajęć.

Szczegółowych informacji udziela: koordynator projektu w Wydziale w Radomiu Dorota Maciejczyk

Karta indywidualna nauczyciela

Formularz zgłoszeniowy placówki