A A

Od 7 IV 2021 - Zapraszamy do udziału w projekcie grantowym – Zdolni zdalnie – edukacja zdalna w przedszkolu i szkole

 

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie zaprasza dyrektorów i nauczycieli różnych przedmiotów oraz różnych typów szkół na konferencję online „Sztuczna inteligencja w edukacji”, która odbędzie się 13 kwietnia 2021 roku w godzinach 14.00 – 16.45.

 

 

Zapraszamy do udziału w VII edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Tegoroczna misja programu brzmi: Podatki. To się opłaca i odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Program skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas 5., 6., 7. i 8. szkół podstawowych z całej Polski.

 

 

Praca plastyczna, fraszka lub esej – takie zadania czekają na uczniów w konkursie samorządu województwa „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Prace można przesyłać do 30 kwietnia br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ma przyjemność zaprosić Państwa i uczniów Państwa szkół do włączenia się w najbliższą edycję kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza.

 

 

Warsztaty przygotowane przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik, dzielenie się doświadczeniem, konstruowanie pomocy edukacyjnych, nagrody finansowe i rzeczowe – to wszystko czeka na uczestników czwartej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”.

 

„Nauka i innowacje idą w parze. Arogancja sukcesu polega na myśleniu, że to, co zrobiłeś wczoraj, wystarczy na jutro.”

William Pollard

 

 

Masz pomysł na interesujący projekt z zakresu edukacji kulturowej skierowany do dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego? Jesteś nauczycielem lub animatorem kultury? Weź udział w Konkursie realizowanym w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie

 

Zapraszamy psychologów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli do udziału w Konferencji on-line „Stereotypizacja, dyskryminacja – dokąd zmierza człowiek? „ Konferencja organizowana jest przez Komendę Wojewódzką Policji Wydział w Radomiu wraz z MSCDN .

 

Jak twórczo uczyć historii w czasie pandemii? Europejska Sieć Pamięć i Solidarność organizuje bezpłatne webinarium dla nauczycieli i edukatorów poświęcone platformie hi-storylessons.eu, skierowane do nauczycieli historii, WOS i innych przedmiotów humanistycznych ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 

Marzysz, by zarządzać projektami satelitów do obserwacji Ziemi? Chcesz badać czarne dziury? Zawodowo zajmować się kosmosem? To całkiem realne plany. Porozmawiaj z trzema nieprzeciętnymi kobietami, które odniosły sukces. Dołącz do Galaktyki kobiet.

 

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu zapraszają na webinaria podczas których będzie możliwość doskonalenia swojego warsztatu pracy pedagogicznej.

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych (klasy 6-8) i ponadpodstawowych z woj. podlaskiego i woj. mazowieckiego do udziału w bezpłatnym seminarium, które odbędzie się 2-3 marca w formie online.

 Centrum Nauki Kopernik –  rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań z naukowcami lekarzami, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem koronawirusa i doskonale rozumieją wątpliwości oraz obawy związane ze szczepieniami.

 

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym seminarium.

 

6 III 2021 - Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na konferencję Małe dzieci – duże uczucia, czyli jak pomóc dziecku w rozwijaniu kompetencji społeczno-emocjonalnych we współczesnym świecie.

Czytaj więcej...

W czwartek, 25 lutego, o g. 18.00, odbędzie się pierwszy z czterech webinarów (Technologiczne inspiracje w pracy zdalnej nauczyciela) organizowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w partnerstwie z MSCDN.

 

Edukacja historyczna w szkole podstawowej - jak uczymy historii? Jesteś nauczycielem na starcie? Dobrze się składa! Pomożemy Ci zaplanować proces dydaktyczny oraz zaproponujemy kreatywne metody pracy na lekcjach historii. 

 

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe, nauczycieli (wychowawców klas pierwszych szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021) oraz uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej. 

 

 

W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest. 

Podkategorie