MSCDN logo Ostroleka

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

Wydarzenie to jest integralną częścią konkursu na scenariusz lekcji z zakresu edukacji regionalnej organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Podczas spotkania wykład nt. lokalnych i regionalnych doświadczeń związanych z procesem odzyskiwania niepodległego państwa polskiego wygłosi prof. Grzegorz Nowik . Organizatorzy natomiast zaprezentują efekty II edycji konkursu Lekcje o Mazowszu oraz publikację zawierającą wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace. Książkę otrzyma każdy uczestnik konferencji.

Rejestracja: on–line: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/14407/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

W tym roku odbędzie się już III edycja wspomnianego konkursu, którego temat przewodni dotyczy społeczeństwa Mazowsza. Więcej o konkursie na stronie http://mscdn.edu.pl/mscdn2018/index.php/pl/nasze-dzialania-ostroleka/news-ostroleka/409-samorzad-wojewodztwa-mazowieckiego-oglasza-trzecia-edycje-konkursu-lekcje-o-mazowszu

Informacji na temat przedsięwzięcia udziela koordynator – Iwona Krzemińska; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program konferencji „Lekcje o Mazowszu” Ostrołęka, 26 lutego 2019 roku.

12.00 – rozpoczęcie konferencji
12.10 – część oficjalna, poruszone zostaną m.in. kwestie:

1) Wizerunek regionu - potencjał Mazowsza – wystąpienie przedstawiciela Samorządu Województwa Mazowieckiego
2) Konkurs „Lekcje o Mazowszu”. Rezultaty II edycji – prezentacja publikacji. Teraźniejszość i przyszłość konkursu – wystąpienie koordynatora wydziałowego oraz zaproszonych autorów scenariuszy
3) „Pierwsze dni Niepodległości na Mazowszu.” – wykład ekspercki prof. dr. hab. Grzegorza Nowika
4) Mazowsze inspiruje do działania – plany i działania Samorządu Województwa Mazowieckiego – wystąpienie przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

14.25 – poczęstunek
15.00 – zakończenie konferencji

Serdecznie zapraszamy!