A A

Od początku września nauczyciele, pomimo trudności związanych z epidemią, starają się podołać wszystkim obowiązkom i sprostać wyzwaniom. A jest ich wiele. Dlatego choć trochę chcemy pomóc, proponując szkolenia, głównie online, w jedenastu obszarach. I niezmiennie zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów do skorzystania z naszej oferty przygotowanej zgodnie z głównymi kierunkami polityki edukacyjnej państwa.

Szczegóły znajdują się w poniższym linku:
Szkolenia MSCDN Wydział w Ostrołęce oferta bieżąca

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele

Zapraszamy do udziału w szóstej już edycji projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, objęty jest patronatem Marszałka Adama Struzika. W tej edycji do udziału zapraszamy po 2 nauczycieli z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w województwie mazowieckim. Zgłoszenie udziału w projekcie (nazwa i adres placówki) prosimy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie: do 30.10.2020r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czwarta klasa to trudny próg edukacyjny, dlatego na tym etapie szczególnie ważne jest odpowiednie motywowanie uczniów do nauki. Jak to zrobić dowiedzą się matematycy na warsztatach „Trudny próg do pokonania, czyli jak pomóc czwartoklasiście w nauce matematyki”. Ważnym elementem szkolenia będzie moduł dotyczący włączanie rodziców w proces uczenia się dziecka.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapisz się na szkolenie.

Jeśli jeszcze nie skorzystałeś z warsztatów metodycznych „Tego jeszcze nie było – innowacje pedagogiczne w nauczaniu religii”, pamiętaj, że nabór jest tylko do piątku!

Zapisz się

 

Na to pytanie odpowie już 24 października o godzinie 14.00 dr Anna Zalewska. Będzie m.in. o mierzeniu koła i o fraktalach.

Naprawdę warto!

Szczegóły i zapisy na stronie MINI Akademii Matematyki

 

Nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, którzy chcieliby podszkolić swój interaktywny warsztat,  zapraszamy na spotkanie, podczas którego odbędą się nie tylko ćwiczenia, ale również mini wykład dotyczący jednej z multimedialnych platform edukacyjnych. Warsztaty metodyczne „Wykorzystanie narzędzi TIK w dydaktyce przedmiotów przyrodniczych. ZaTIKowana geografia” są już 27 października w godzinach: 16.00 – 18.15.

Skorzystaj: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/17910/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

Garść pomysłów metodycznych to tylko jedna z korzyści, które otrzymasz, uczestnicząc w konferencji „Matura z matematyki, czyli jak przygotować ucznia do egzaminu?” Przedsięwzięcie realizowane jest dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych we współpracy z Okręgowa Komisją Egzaminacyjną w Warszawie.
Polecamy! Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmujemy tutaj...

 

UCZYSZ HISTORII LUB WOS-U? ZOBACZ, CO MAMY DLA CIEBIE!

Wykorzystanie zasobów internetowych na zajęciach jest tematem szkolenia „Legalne TIKowanie na lekcjach historii i wos”, na które zapraszamy już 26 października!

Czasu zostało niewiele, więc jeśli chcesz polepszyć swój warsztat, zapisz się teraz.


Ośrodek Rozwoju Edukacji
zaprasza na Szkolenie e-learningowe „Nauczanie zdalne w szkole stacjonarnej – metody, materiały i narzędzia z wykorzystaniem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej” – III edycja
Szkolenie obejmuje metodykę nauczania zdalnego wraz z praktycznymi przykładami narzędzi przydatnych w planowaniu i prowadzeniu kształcenia na odległość oraz w kształceniu łączącym nauczanie stacjonarne ze zdalnym.

Przypominamy o szkoleniu „Nauczyciel informatyki na starcie”, dzięki któremu można m.in. zaplanować własny rozwój w awansie zawodowym. Zachęcamy do zapisów:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/18060/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

Anglistów, rusycystów, germanistów i romanistów, którzy rozpoczęli pracę w szkole informujemy, że warto wziąć udział w szkoleniu „Nauczyciel języka obcego na starcie”. Celem projektu jest wsparcie młodych w planowaniu własnego rozwoju w awansie zawodowym. Są jeszcze wolne miejsca! Serdecznie zapraszamy:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/18063/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

Młodych nauczycieli matematyki, którzy chcieliby zostać wyposażeni w praktyczne umiejętności w zakresie metodyki nauczanego przedmiotu, autodiagnozy, kompetencji interpersonalnych i pracy z grupą, zachęcamy do skorzystania z seminarium „Nauczyciel matematyki na starcie”. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń! Zapraszamy do zapisów:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/18021/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

Nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek, rozpoczynający pracę w zawodzie (o stażu: 0-3 lata), mogą skorzystać z bezpłatnej propozycji wszechstronnej pomocy na zdalnym seminarium rozpoczynającym się już w październiku. Fizyków, chemików i biologów zapraszamy do zapisów na szkolenie „Nauczyciel edukacji przyrodniczej na starcie”:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/18010/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

Wykorzystanie narzędzi cyfrowych w nauczaniu zawodu to tylko część holistycznego seminarium dla młodych zatytułowanego  „Nauczyciel kształcenia zawodowego na starcie”, na które warto się zapisać. Zapraszamy nauczycieli rozpoczynających pracę!
Szczegóły:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/18059/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

Są jeszcze wolne miejsca dla młodych nauczycieli (o stażu 0-3 lata) historii i wiedzy o społeczeństwie, którzy chcieliby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu „Nauczyciel na starcie”. Zachęcamy do zapisów:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/18011/o//w/Ostro%C5%82%C4%99ka

Związek Kurpiów w Ostrołęce wraz z MSCDN Wydział w Ostrołęce zaprasza uczniów szkół średnich z regionu kurpiowskiego oraz terenów sąsiadujących do udziału w II Olipiadzie wiedzy o Kurpiach.


W przypadku niemożności przeprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego metodą tradycyjną, rekomendujemy skorzystanie z platformy e-WF do zdalnego nauczania.

Platforma e-WF jest BEZPŁATNA i dostępna pod linkiem:
https://ewf.h1.pl/info/

Rusza kolejna, III edycja „Konkursu wiedzy o Mazowszu” organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i MSCDN. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Ma charakter interdyscyplinarny i dotyczy szerokiej tematyki związanej z dziejami i współczesnością województwa mazowieckiego.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji PROJEKTU NAUCZYCIEL NA STARCIE.

Oferta programowa MSCDN w roku szkolnym 2020/2021 dla nauczycieli rozpoczynających pracę (o stażu 0-3 lata). Nauczyciel na starcie to bezpłatna propozycja wszechstronnej pomocy dla rozpoczynających pracę nauczycieli.

Szanowni Państwo,
Informujemy, że od 1 września 2020 r Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli jest Regionalnym Punktem Informacyjnym FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.