A A

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce, ul. Piłsudskiego 38 zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na konferencję: Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych dzieci w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej, która odbędzie się w dniu 27 listopada 2019r. (środa) w godz. 13.00 – 17.15

Więcej informacji...

Formularze zgłoszeniowe
1.Zapisy na konferencję
2.Zapisy na sesję warsztatową (nauczyciele wychowania przedszkolnego)
3.Zapisy na sesję warsztatową (nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej)

Szanowni państwo Dyrektorzy i nauczyciele – uczestnicy projektu Szachy w mazowieckiej szkole,

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na turniej szachowy dla uczniów, który pozwoli sprawdzić swoje umiejętności oraz doświadczyć ciekawych przeżyć.Naszym celem jest popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt Szachy w mazowieckiej szkole.

30 XI 2019 r. Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje konferencję dla nauczycieli matematyki "Matematyczny Rock and roll".

Czytaj więcej...

Zapraszamy serdecznie nauczycieli stażystów i młodych nauczycieli kontraktowych do udziału w projekcie Nauczyciel na starcie. To propozycja wszechstronnej pomocy dla początkujących pedagogów. Dzięki projektowi słuchacze zostaną wyposażeni w niezbędne w tym zawodzie umiejętności diagnozowania własnego przygotowania do zawodu nauczyciela, interpersonalne, pracy z grupą, nawiązywania prawidłowych relacji z rodzicami oraz w zakresie metodyki nauczania.

Zapraszamy na nowy kurs doskonalący przeznaczony dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych, którzy rozpoczynają pracę na stanowisku kierowniczym (staż dyrektorski od 0 do 2 lat). Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji zawodowych dyrektorów w zakresie kierowania placówką w pierwszych latach sprawowania funkcji. Zajęcia prowadzą znani i cenieni edukatorzy zatrudnieni lub trwale współpracujący z MSCDN.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego, przasnyskiego i łomżyńskiego  do wzięcia udziału w I Olimpiadzie wiedzy o Kurpiach. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do zdobycia, poszerzenia wiadomości na temat regionu kurpiowskiego.

Regulamin olimpiady

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział Ostrołęka informuje o możliwości przekazania szkołom, innym placówkom używanego sprzętu komputerowego wymienionego w załączniku poniżej.

Wykaz sprzętu

Jeśli jesteś nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, zapraszamy Cię 30 października 2019r., I grupa, godz: 1430, II grupa, godz: 1700 na bezpłatne warsztaty do MSCDN Wydział w Ostrołęce! Zapisy przyjmuje Ewa Tarnowska:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod numerem telefonu : 29 7444120

Czytaj więcej...


Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w II edycji „Konkursu wiedzy o Mazowszu”.

Razem z 750 milionami mieszkańców Europy we wrześniu świętujemy Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. MSCDN Wydział w Ostrołęce włącza się w obchody organizując doroczną konferencję z okazji Europejskiego Dnia Języków. W tym roku tematem przewodnim konferencji jest interkulturowość.

Wraz z początkiem roku szkolonego do CNK wracają bezpłatne warsztaty dla nauczycieli w przestrzeni wystaw. Tak jak w zeszłym roku, uczestnicy warsztatów będą mieli szansę zobaczyć wystawę, zaplanować swoja wizytę z uczniami oraz zarezerwować bilety do CNK dla swoich grup. Na pierwsze spotkanie (już 25.09) zapraszamy szczególnie nauczycieli edukacji przedszkolnej.

Czytaj więcej...


Serdecznie zapraszamy na cykl konferencji, które odbędą się na terenie województwa mazowieckiego pod wspólnym tytułem „Kreatywny uczeń używa TIK”. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów i nauczycieli różnych typów szkół oraz poziomów edukacyjnych, zainteresowanych dalszym aktywnym rozwojem i innowacyjnym wdrażaniem nowych technologii oraz metod informatycznych w mazowieckich szkołach. Konferencje planowane są w godzinach 10.30-14.15, w następujących delegaturach:
w Radomiu (19 września w siedzibie MSCDN)
w Płocku (25 września w siedzibie MSCDN)
w Ostrołęce (3 października w siedzibie CKZiU)

Program konferencji

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w konferencji "Dzieciństwo to nie wyścigi". Jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem ogromnej presji, jakiej poddawane są w szkole dzieci, presji, z którą wiele z nich sobie nie radzi. W niechlubnych statystykach samobójstw i podejmowanych prób samobójczych dzieci i nastolatków Polska plasuje się na najwyższych miejscach

Czytaj więcej...

Daj sobie szansę - zostań Stypendystą V Edycji projektu stypendialnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Jeśli super się uczysz, jesteś finalistą lub laureatem olimpiad czy konkursów, zgłoś się, by rozwijać swoje pasje. Wnioski będzie można składać od 9 września 2019 r.
Wniosek

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele
Z przyjemnością zapraszamy do udziału w czwartej edycji projektu . Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w województwie mazowieckim. Do udziału w pierwszej kolejności zapraszamy placówki, które do tej pory nie uczestniczyły w takim przedsięwzięciu. Uczestnikami będą nauczyciele – z każdej placówki po 2 nauczycieli.

Czytaj więcej...

 

Czy Twoja szkoła jest miejscem, w którym są kreatywne przedsięwzięcia? Nauczyciele prowadzą lekcję w twórczy niebanalny sposób? W Twojej szkole są zajęcia związane z kulturalnymi projektami? Dla zwycięzców w kategorii kreatywna szkoła podstawowa i ponadpodstawowa planowane są nagrody pieniężne w wysokości po 10 000 zł brutto, a dla zwycięzców w kategorii kreatywny nauczyciel szkoły podstawowej i ponadpodstawowej po 5 000 zł brutto.

W związku z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi organizacji doradztwa metodycznego (art. 70a ustawy – Karta Nauczyciela) kuratorzy oświaty nie ogłaszają konkursów na dofinansowanie szkoleń. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w formach doskonalenia nauczycieli przygotowanych przez naszą placówkę. Większość z nich jest bezpłatna. Zaktualizowana oferta na rok szkolny 2019/2020 zostanie udostępniona wkrótce.

We wrześniu br. planowane jest uruchomienie naboru wniosków do projektu „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych” w roku szkolnym 2019/2020. Projekt jest skierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów ogólnych i zawodowych, którzy w roku szkolnym 2019/2020 będą uczniami szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe na Mazowszu. W ramach wymagań edukacyjnych brane będą pod uwagę ponadprzeciętne wyniki w nauce, a dodatkowo premiowane będą osiągnięcia za zdobycie tytułu laureata lub finalisty w olimpiadach i/lub konkursach.
Szczegółowe informacje:
https://stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl/aktualnosci

Już w najbliższą sobotę w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie poznamy laureatów XXIV edycji Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". W Konkursie bierze udział ok. 14 000 uczniów, w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na zakończenie zmagań konkursowych, w etapie ogólnopolskim uczestniczy 74 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Podczas dwudniowych zawodów IV etapu ogólnopolskiego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1939-1948. W walce o wolną Polskę", które odbywają się w Warszawie, uczniowie będą mogli wykazać się wiedzą z zakresu historii powszechnej oraz dziejów oręża polskiego od X do XX w., z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki. W zawodach wykorzystywane są zbiory Muzeum Wojska Polskiego, merytorycznego i logistycznego wsparcia udzielają pracownicy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W programie przewidziano m.in. zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, Brygady w Wesołej oraz projekcję filmu KURIER.

Uroczystość wręczenia nagród Laureatom Konkursu i Olimpiady odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w godz. 9.30-12.00 Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II –Galeria Porczyńskich w Warszawie, Plac Bankowy 1.

Celem realizacji Konkursu organizowanego przez SIE DELTA jest trwałe wzbogacenie wiedzy historycznej i kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży.

Konkurs jest okazją do spotkań międzypokoleniowych z Kombatantami i współczesnymi żołnierzami, które łączy wspólna troska o pamięć, tożsamość. Uczestnicy mają wyjątkową okazję do poznania interesujących ludzi; odwiedzają ciekawe miejsca związane z okresem, którego dotyczy dana edycja. Laureaci Konkursu mają zagwarantowane dodatkowe punkty zwiększające ich szanse w procesie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej
i ponadgimnazjalnej.

Ramowy program etapu centralnego: http://www.losyzolnierza.pl/pliki/2018_2019/program_ramowy_losy_zolnierza2019.pdf

Organizatorzy Konkursu:
Mazowiecki Kurator Oświaty, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. mjr. Mariana Porwita, Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”, Muzeum Wojska Polskiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Patronat i współorganizacja:
Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Obrony Narodowej
Patronat honorowy:
Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka
Patronat medialny:
TVP 3 Warszawa i RDC

Konkurs ma status konkursu tematycznego, jest organizowany we współpracy z Kuratorami Oświaty w całej Polsce pod patronatem Stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienia Organizacji Kombatanckich Płocka. Zasady regulujące status konkursu zawarte są w Regulaminie zatwierdzonym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.