A A

 

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego uczących w szkołach ponadpodstawowych na szkolenia dotyczące podstaw programowych:


Szkic krytyczny na lekcjach języka polskiego w szkole ponadpodstawowej

Termin: 7 listopada 2019 r., w godz. 14.30-18.30
Miejsce: MSCDN Wydział w Płocku, ul. Gałczyńskiego 26

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 

Nauczanie języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych - zmiany programowe od 2019 roku

Termin: 27 listopada 2019 r., w godz. 15.00-18.00
Miejsce: MSCDN Wydział w Płocku, ul. Gałczyńskiego 26

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA


O szkoleniach:
W związku ze zmianami wynikającymi z reformy systemu edukacji nastąpiły też istotne przesunięcia w treściach podstawy programowej języka polskiego obowiązującej już od 1 września 2019 roku w liceach i technikach. Spotkanie na ten temat poprowadzi współautorka podstaw programowych, ekspert CKE ds. matury – dr Wioletta Kozak.

Najistotniejszą kwestią dotyczącą działań tekstotwórczych uczniów jest położenie nacisku na umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnych. Tradycyjna rozprawka znalazła się w szkole podstawowej. Natomiast na drugim etapie obowiązują: szkic krytyczny i szkic interpretacyjny. Celem warsztatów "Szkic krytyczny na lekcjach języka polskiego w szkole ponadpodstawowej", jest pokazanie praktycznych rozwiązań jak ćwiczyć umiejętność jego tworzenia na lekcjach. Warsztaty poprowadzi Barbara Maciąg, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Radomiu.

Szkolenia są bezpłatne.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: Anna Krusiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 24 366 53 66 w. 123, 24 364 45 83.