A A

Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na bezpłatne warsztaty z Metody Pytań i Doświadczeń, stworzonej przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Szkolenie odbędzie się 25 listopada 2019 r. w MSCDN Wydział w Płocku.

Czym jest Metoda Pytań i Doświadczeń?

To wypracowana przez Fundację i naukowców metoda pracy z dziećmi, bazująca na naturalnej ciekawości. Składa się z 5 kluczowych elementów (pomysł, plan, przebieg, wyciąganie wniosków, podsumowanie), rozwijających kreatywność najmłodszych i ich kompetencje społeczne. Lekcje projektowane w oparciu o tę metodę, uczą dzieci samodzielnego stawiania pytań i dochodzenia do wiedzy oraz wykorzystywania zdobytych informacji w praktyce.

Czego dowiesz się podczas warsztatów?

  • poznasz nowatorską metodę stosowaną przez Uniwersytet Dzieci od 12 lat
  • nauczysz się, jak skutecznie rozbudzać dziecięcą wyobraźnię
  • dowiesz się, jak zaprezentować proces badawczy w swojej klasie
  • pokażemy Ci szereg doświadczeń, które możesz wykonać z uczniami
  • zaprojektujesz lekcję zgodną z Metodą Pytań i Doświadczeń
  • otrzymasz pakiet informacji, jak korzystać z bezpłatnych narzędzi i projektów tworzonych przez Uniwersytet Dzieci
  • otrzymasz od nas materiały szkoleniowe (o Metodzie Pytań i Doświadczeń, karty “Czy wiesz, ile wiesz?”) oraz certyfikat potwierdzający Twój udział w warsztatach.

 

Opinie uczestników warsztatów: „Fantastyczne warsztaty”; „Bardzo dobre przygotowanie prowadzących”; „Dowiedziałam się czegoś nowego, co zainspirowało mnie do dalszej pracy”.

Fundacja Uniwersytet Dzieci Od 2007 roku rozbudza dziecięcą ciekawość i upowszechnia nowoczesne metody edukacji, wykraczające poza tradycyjne nauczanie. Fundacja działa w dwóch obszarach: organizuje sobotnie warsztaty z naukowcami w 5 miastach w Polsce (Uniwersytet Dzieci) oraz popularyzuje wśród nauczycieli autorskie scenariusze lekcji (Uniwersytet Dzieci w Klasie). Z narzędzi edukacyjnych Uniwersytetu Dzieci w Klasie korzysta ponad 60 tys. nauczycieli. Dzięki działaniom Fundacji najmłodsi odkrywają swoje pasje, uczą się poprzez zabawę, eksperymentują i doświadczają otaczającej rzeczywistości. W ten sposób rozwijają kluczowe kompetencje, niezbędne w dorosłym życiu.

Działania Uniwersytetu Dzieci w Klasie oraz portalu www.wklasie.uniwersytetdzieci.pl są objęte honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ważne! Zgłoszenie udziału w warsztatach prosimy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z zaznaczeniem wybranej grupy: Grupa I - godz. 14.30 lub Grupa II - godz. 16.45.

Zgłoszenia do 5 listopada 2019 r.