A A

 

Już 27 sierpnia ruszają zapisy do projektów edukacyjnych tworzonych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Projekty zawierają gotowe scenariusze lekcji, filmy oraz materiały edukacyjne do wykorzystania w trakcie zajęć.

Każdy z nauczycieli, biorący udział w projekcie otrzymuje dostęp nie tylko do bezpłatnych pomocy dydaktycznych, ale także zestaw nagród m.in: tabliczki oraz indeksy dla uczniów, certyfikat dla nauczyciela, dyplom oraz list do dyrekcji informujący o udziale w projekcie.

Projekty edukacyjne dotyczą różnych dziedzin nauki m.in. matematyki, programowania, zarządzania emocjami, przyrody czy techniki i dostosowane są do potrzeb uczniów klas 1-3 i 4-8. Scenariusze zostały stworzone w oparciu o autorską metodę pytań i doświadczeń, dzięki której dzieci uczą się poprzez zabawę i doświadczanie. Każdy z projektów spełnia wymagania podstawy programowej, ponadto są objęte honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poza sztabem metodyków, nad treścią scenariusza, pracowali także znani praktycy i naukowcy.

W przypadku projektu Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki? dla klas I-III, Fundacja Uniwersytet Dzieci nawiązała współpracę z Adamem Sztabą. Dzięki projektowi, dzieci nauczą się dostrzegać różnorodność muzyki oraz dowiedzą się, jak mogą wyrażać siebie za pomocą melodii. Podczas lekcji, uczniowie, zagrają na własnoręcznie przygotowanych instrumentach. Stworzą układ taneczny, dźwiękową scenografię teatralną oraz będą miały okazję zmierzyć się z profesjonalnym wykonaniem utworów przy akompaniamencie chóru.

“Jak do tej pory w mojej 36 letniej karierze nauczyciela nie spotkałam się z żadną instytucją, która tak wspaniale pomaga nauczycielom i uczniom.” - Pani Kasia, uczestniczka projektu.

Inne projekty Uniwersytetu Dzieci