Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

W roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie "Od grosika do złotówki", który jest jedynym tego typu projektem z zakresu edukacji finansowej skierowanym do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych, zgodnym z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Ponadto wpisuje się w priorytety MEN oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.

Projekt przygotowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości funkcjonuje od 2007 r., jest systematycznie ewaluowany, dostosowywany do potrzeb odbiorców i zgodny z obowiązującą podstawą programową. W roku szkolnym 2011/12, został wpisany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na listę „działań z pasją”. W roku 2017 do współpracy dołączyła Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Partnerem projektu jest PZU PomocToMoc.

Treści nauczania obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, społeczną, etyczną, muzyczną oraz plastyczną, techniczną, dzięki czemu nauczyciel może włączyć działania projektowe w cykl kształcenia edukacji wczesnoszkolnej. Istotnym elementem jest także współpraca z rodzicami w trakcie jego realizacji. Ponadto zawiera bezpłatny pakiet dydaktyczny wyposażony w materiały dla ucznia oraz dla nauczyciela.

Nauczyciele dokumentują realizację projektu poprzez zapis realizowanej tematyki w swoim dzienniku lekcyjnym. Nie jest wymagana żadna dodatkowa sprawozdawczość.

Zgłoszenia szkół i nauczycieli przyjmowane będą do dnia 30 czerwca 2019 roku w MSCDN Wydział w Płocku, ul. Gałczyńskiego 26.

Karty zgłoszeń do pobrania poniżej:

Deklaracja nauczyciela - DOC/PDF

Deklaracja szkoły - DOC/PDF

Liczba miejsc ograniczona.

Harmonogram projektu:

czerwiec 2019 – nabór uczestników projektu (nauczyciele klas drugich w roku szkolnym 2019/20, liczba miejsc jest ograniczona),

październik – listopad 2019 – szkolenie nauczycieli (5 godz.),

grudzień 2019, styczeń - czerwiec 2020, wrzesień - grudzień 2020 – wdrażanie projektu.

Zapraszamy na stronę projektu http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl


Kontakt: Bogumiła Ogrodowczyk, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku, trener projektu, tel. 24 364 45 86, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.