A A

 

Jak przygotować się do pracy z uczniem z autyzmem, Zespołem Aspergera, przejawiającym zachowania opozycyjno-buntownicze, zaburzenia emocji i zachowania? W jaki sposób zorganizować środowisko szkolne, by sprzyjało dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi? Odpowiedzi na te i podobne pytania udzieli dr Monika Sterczyńska podczas seminarium warsztatowo-wykładowego, które organizuje płocki Wydział MSCDN.

Praca z dzieckiem z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz z uczniem z zaburzeniami emocji i zachowania - to dla nauczyciela duże wyzwanie. Warto skorzystać z doświadczeń i wskazówek specjalisty, który na co dzień spotyka się z podobnymi problemami. Seminarium warsztatowo - wykładowe adresujemy do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów szkolnych, pedagogów specjalnych, psychologów, wychowawców zainteresowanych praktycznymi aspektami pracy z dziećmi i młodzieżą ze spectrum autyzmu oraz z uczniami przejawiającymi zachowania opozycyjno-buntownicze.

Seminarium warsztatowo-wykładowe


Uczniowie z zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi
oraz autyzmem w szkole


odbędzie się 10 grudnia br. (poniedziałek) w godzinach: 13.30-17.00
w Centrum Edukacji Grupa ORLEN (spółka), Al. F. Kobylińskiego 25 w Płocku, aula B
(wjazd na parking Spółki od Al. Kobylińskiego 25)

Uwaga! Konferencja jest bezpłatna w ramach zawartych z Samorządami porozumień dla nauczycieli ze szkół/placówek, dla których organem prowadzącym jest:
• Miasto Płock
• Starostwo Powiatowe w Płocku (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staroźrebach)

Koszt udziału w konferencji dla pozostałych uczestników: 30 zł./os.
Konto bankowe
09 1020 1026 0000 1902 0232 8037

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia oraz ewentualnej wpłaty należy dokonać do 9 grudnia 2018 r.

Program:

13.00-13.30 Rejestracja
13.30-15.00 Uczeń z autyzmem i Zespołem Aspergera w szkole.
15.00-15.30 Przerwa kawowa
15.30-17.00 Zaburzenia opozycyjno - buntownicze dzieci i młodzieży - sposoby postępowania.

Szczegółowe informacje:
Hanna Drzewiecka-Krawczyk – kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.