A A

 

Szanowni Państwo, dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”, niestety było to niezależne od nas. Obecnie planujemy rozpoczęcie szkolenia pod koniec sierpnia, nie możemy jednak jednoznacznie określić jaki będzie sposób realizacji. W zależności od panującej sytuacji epidemiologicznej w kraju przygotowaliśmy 3 warianty:

Wariant 1

Wszystkie spotkania odbędą się stacjonarnie w 3 weekendy:

28-30.08.2020 r., 18-20.09.2020 r., 2-4.10.2020 r.

Wariant 2

Wariant mieszany:

  • część zajęć będzie realizowana stacjonarnie ok. 22 godz.,
  • część zajęć online – ok.48 godz.. Zajęcia zdalne będą planowane po 2 godziny dydaktyczne 3 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych ok. 17.00-19.00 oraz w sobotę 4 godz. dydaktyczne (2x po 2 godz.)
  • 2 godziny każdy uczestnik on-line indywidualnie z instruktorem szachowym w ustalonym dogodnym dla obu stron terminie.

Wariant 3

Wszystkie zajęcia będą realizowane online. Zajęcia zdalne będą planowane po 2 godziny dydaktyczne 3 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych ok. 17.00-19.00 oraz w sobotę 4 godziny dydaktyczne (2 x po 2 godz.) +2 godziny każdy uczestnik on-line indywidualnie z instruktorem szachowym w ustalonym dogodnym dla obu stron terminie.

Szczegółowe informacje prześlemy po 15 sierpnia br.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga! Nadal trwa rekrutacja – skany zgłoszenia udziału w projekcie prosimy przesyłać wyłącznie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominamy, że w ramach projektu nauczyciele odbędą 72- godzinne szkolenie przygotowujące do prowadzenia zajęć gry w szachy. Uczestnicy dostaną pakiet materiałów edukacyjnych składający się z publikacji dotyczących metodyki nauki gry w szachy.

Placówki otrzymają sprzęt szachowy, w skład którego wchodzi 16 kompletów szachów dla dzieci oraz mały zestaw szachów ogrodowych.

Koszt udziału placówki w projekcie wynosi 600 zł za dwóch nauczycieli.

W ramach projektu planowane są dodatkowe bezpłatne seminaria na temat rozwiązań metodycznych nauki gry w szachy.