A A

IMG 243620 szkół z Płocka i regionu otrzyma sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. Podpisanie umowy między samorządem Mazowsza a beneficjentami odbyło się w MSCDN Wydział w Płocku.

IMG 2217W ramach projektu „MONIUSZKO W MAZOWIECKICH SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH” organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim - Operą Narodową odbył się konkurs „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”.

Konkurs na tytuł "Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020" dla najbardziej zaangażowanych i efektywnych nauczycieli sprawujących opiekę dydaktyczną nad stypendystami w ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka oraz projektu Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych.

Regulamin konkursu      Instrukcja przesyłania dokumentów

Formularz konkursowy      Oświadczenie uczestnika

mazowszeTematem przewodnim IV edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” były lata 20-te XX wieku na Mazowszu. Trudna z pozoru tematyka została nie odstraszyła autorów, a nadesłane prace wykazują się różnorodnym podejściem pod względem zaproponowanych metod oraz form pracy z uczniem. Na uwagę zasługuje fakt, iż pojawiły się propozycje nauczania o Mazowszu w systemie zdalnym. Przygotowane przez autorów karty pracy i teksty źródłowe zachęcają do odkrywania tajników naszego regionu.

Wyniki

szachy w mazowieckiej szkole logo 16.01Szanowni Państwo, dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”, niestety było to niezależne od nas. Obecnie planujemy rozpoczęcie szkolenia pod koniec sierpnia, nie możemy jednak jednoznacznie określić jaki będzie sposób realizacji. W zależności od panującej sytuacji epidemiologicznej w kraju przygotowaliśmy 3 warianty. Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca w projekcie!

Zgłoszenie indywidualne    Zgłoszenia placówki

IMG 2192Drodzy Państwo, oto Filip! Fantastyczny młody człowiek, który zaskakuje pasją eksperymentowania, tworzenia i działania. Przyjechał do nas razem z rodzicami z Nowego Dworu Mazowieckiego, żeby odebrać nagrodę w konkursie "Wypromuj nowe gwiazdy ekranu...". Posłuchajcie z jaką energią i przekonaniem opowiada o swoim projekcie "równomiernym nawadniaczu gleby"... Właśnie takich ludzi potrzebujemy w naszym nowym DELTAKLUBIE! Z pewnością jest Was więcej, czekamy na Was!

Jak wspierać dziecko w rozwijaniu pasji   Filip o swoim projekcie    Baw się wiedzą  Zaproszenie do DELTAKLUBU

Tutaj znajdą Państwo filmy wyróżnione w ramach konkursu "Wypromuj nowe gwiazdy ekranu...".


 

Malewski Michał ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku


 

Płochocki Oliwier ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie

Brudzyński Aleksander ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku

Liszewski Jan ze Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych

Bakierzyński Arkadiusz ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku

 


 

Kornel Kruszewski z II Prywatnej Szkoły Podstawowej "Profesor"

Królak Justyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim

Mroczkowska Olga ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku

Zwoliński Kuba z z II Prywatnej Szkoły Podstawowej "Profesor"

Sztul Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku

Pióro Zuzanna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach

Krajewski Filip z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim

 


 

Kisio Julia ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku

Podel Konstancja z II Prywatnej Szkoły Podstawowej "Profesor" w Płocku

Rechnio Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim

Cholewiński Eryk ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku

Paczuska Amelia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach.

 

 

 

 

phoca thumb l alan czarnomski sp starozrebyMamy to! Galeria prac uczniów, którzy wzięli udział w Międzyszkolnych Spotkaniach Twórczych 2020 już dostępna! Zgodnie z założeniami uczestnicy wykonali model planety Ortomatyki, rysunki kosmicznych przybyszy oraz napisali opowiadanie o przyjaznych kosmitach, którzy wylądowali na Ziemi. Powstały fantastyczne dzieła! Jesteśmy dumni z Was i Waszej kreatywności! Dziękujemy!

Czytaj więcej...

mailing nauczyciele2020Wystartował nabór do kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie młodzieży uzdolnionej informatycznie. Projekt skierowany jest do nauczycieli i edukatorów, którzy zyskują dzięki niemu dostęp do bezpłatnych szkoleń, materiałów edukacyjnych, mentoringu i opieki ekspertów, grantu finansowego oraz możliwości wymiany doświadczeń.

Plakat     Czytaj więcej...

Projekt bez tytułuMamy wyniki konkursu: Wypromuj nowe gwiazdy ekranu! Wpłynęło do nas blisko 60 jednominutowych filmów z realizacji zadania matematycznego oraz eksperymentów chemicznych. Wybranie najlepszego było niezwykle trudne, ale po naprawdę burzliwych dyskusjach wyłoniliśmy Zwycięzców...

 

entrepreneur 1340649 1280Uwaga - nauczyciele ekonomii, przedsiębiorczości, działaności gospodarczej oraz przedmiotów zawodowych! W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce Zespół Revas ogłosił akcję darmowego udostępniania branżowych symulacji biznesowych. Narzędzie pomaga uczyć przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu. Akcja obowiązuje do 30 czerwca 2020.

Czytaj więcej...

Jak przetrwać pracę zdalną w czasach kwarantanny i nie zwariować? Czemu tak ważna jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla nauczycieli? Jak funkcjonuje MSCDN w czasie pandemii oraz jak wywołać uśmiech uczniów i nauczycieli w trudnych chwilach odosobnienia? Między innymi na te pytania odpowiadaliśmy w lokalnych mediach - Radiu dla Ciebie, KRDP, Radio PŁOCK FM, Tygodniku Płockim, Gazecie Wyborczej Płock i Portalu Płock. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do lektury artykułów i wysłuchania audycji.

Proponowane szkolenia zostaną przeprowadzone w wersji online, z wykorzystaniem korespondencji mailowej, na platformie Moodle, z wykorzystaniem pakietu Office 365 - aplikacji na smartfony i tablety w środowisku Android oraz iOS.

IMG 20200304 094225Uwaga!
Konferencja z udziałem Cezarego Łazarewicza została przełożona na 10 września 2020 r.; tym samym realizacja projektu "Akademia Ciekawej Historii. Odkoduj Muzeum" zostaje przesunięta na rok szkolny 2020/2021.


Czytaj więcej...

Projekt stypendialny "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, X Osi Priorytetowej, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.2 Programy stypendialne. Celem udzielania stypendiów jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół zawodowych z obszaru Województwa Mazowieckiego...

Szczegółowe informacje

1200px POL BIP full.svgMinisterstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.