Informacja o dostępie do webinaru dla osób zarejestrowanych w grupie na 22.01.2021 r.
Jak w warunkach pandemii przetrwać najtrudniejszy okres przygotowania do egzaminów – ósmoklasisty i maturzysty? Czego najbardziej boją się uczniowie najstarszych klas? Na czym polegają kluczowe zmiany w „covidowych” egzaminach oraz jak nauczyć się języka bez nauczyciela w klasie? O tym opowiedzieli Emilia Ziółkowska i Marcin Jaroszewski, nauczyciele doradcy metodyczni MSCDN w Radiu Płock FM.
Zapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym.
Zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. W tym roku tematem przewodnim jest Mazowsze w Europie.
W związku z przedłużającą się pandemią koronawirusa pozostajemy w sytuacji dla nas trudnej, która wywołuje nieprzyjemne emocje. W związku z powyższym zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Celem spotkania lub spotkań jest odbudowanie poczucie dobrostanu psychicznego oraz udzielenie wsparcia w zakresie organizacji pracy, w tym pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
VIII Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu" - rozstrzygnięcie
Rozstrzygnięcie VIII Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu" organizowanego przez Archiwum Państwowe w Płocku we współpracy z MSCDN. Zadaniem konkursowym było przygotowanie plakatu, którego tematem była obrona Płocka przed wojskami bolszewickimi w 1920 roku. Na konkurs wpłynęły 44 prace z 10 szkół podstawowych Płocka i powiatu płockiego. Wyniki na stronie Archiwum Państwowego w Płocku
Jeśli zdarza Ci się prowadzić lekcję w szlafroku, z kubkiem kawy przy komputerze, jeśli czasem żałujesz, że nie rzuciłeś wszystkiego i nie wyjechałeś w …. Bieszczady, to TEN BLOG jest dla ciebie drogi NAUCZYCIELU. Niezależnie od tego, czy uczysz angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy innego przedmiotu - TU znajdziesz WSPARCIE, INSPIRACJĘ, informacje na temat najnowszych TRENDÓW w nauczaniu i dużą dawkę POZYTYWNEJ ENERGII NAUCZYCIELSKIEJ.
Szanowni Państwo, MSCDN Wydział w Płocku zaprasza nauczycieli i wychowawców z terenu miasta Płocka oraz gmin ościennych do wzięcia udziału w spotkaniach edukacyjnych Sieci. Zdobyta wiedza, umiejętności oraz narzędzia przyczynią się do rozwoju zawodowego oraz osobistego
Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów i psychologów szkół podstawowych
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli i wychowawców ze stażem pracy do 5 lat
Sieć współpracy i samokształcenia „Ars educandi”. Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - to nowoczesna, interaktywna forma uczenia się, której adresatami są nauczyciele szkół podstawowych. Jej priorytetem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii rozwojowej dziecka. Zapraszamy!
W imieniu naszych wydziałowych doradców metodycznych zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nich autorską ofertą sieci współpracy i samokształcenia. Uzyskane podczas spotkań wsparcie i wymiana doświadczeń pomoże m.in. w rozwijaniu umiejętności metodycznych, planowaniu i organizacji pracy oraz podejmowaniu innowacyjnych działań.
O działaniach, które planujemy zorganizować w nowym roku szkolnym przeczytacie w lokalnych gazetach i wysłuchacie w stacjach radiowych. Tutaj znajdziecie najnowsze artykuły i podcasty...
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 na Mazowszu w ramach konkursu FRSE.
Jak przetrwać pracę zdalną w czasach kwarantanny i nie zwariować? Czemu tak ważna jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla nauczycieli? Jak funkcjonuje MSCDN w czasie pandemii oraz jak wywołać uśmiech uczniów i nauczycieli w trudnych chwilach odosobnienia? Między innymi na te pytania odpowiadaliśmy w lokalnych mediach - Radiu dla Ciebie, KRDP, Radio PŁOCK FM, Tygodniku Płockim, Gazecie Wyborczej Płock i Portalu Płock. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do lektury artykułów i wysłuchania audycji.
Proponowane szkolenia zostaną przeprowadzone w wersji online, z wykorzystaniem korespondencji mailowej, na platformie Moodle, z wykorzystaniem pakietu Office 365 - aplikacji na smartfony i tablety w środowisku Android oraz iOS.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec