A A

logo fundacja przedsiebiorczoscZapraszamy nauczycieli klas drugich szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki”. Ten unikalny program dla najmłodszych uczniów, ma charakter integralny, uwzględnia potrzeby i zainteresowania uczniów, a także wychodzi naprzeciw wymaganiom społecznym i ekonomicznym otaczającego świata.

Zaproszenie do udziału w projekcie

zdolni zdalnie 690x4002Jak prowadzić zajęcia zdalne w przedszkolu lub szkole? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszego projektu ZDOLNI ZDALNIE! Zapisy już wystarowały! Polecamy!

Czytaj więcej

W ramach Miesiąca Pamięci Narodowej Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza do udziału w zdalnych lekcjach muzealnych organizowanych m.in. w ramach cyklu edukacyjnego pn. Zbrodnia Katyńska. Fakty znane i nieznane.

Inicjatywy młodzieżowe - skąd brać pieniądze na ich realizację i jakie działania warto realizować? Czym jest narzędzie regrantingu młodzieżowego, jakie niesie ze sobą możliwości, jak z niego korzystać i czy warto? Inicjatywy organizowane przez młodzież czy na rzecz młodzieży - co jest bardziej efektywne? Podczas webinarium uczestnicy otrzymają odpowiedzi na te oraz podobne pytania, wzbogacone o pakiet ciekawych rozwiązań i inspiracji.

talk 2742775 1280Zapraszamy dyrektorów oraz zainteresowanych nauczycieli na konferencję „Innowacyjność i nauczanie dwujęzyczne drogą do sukcesu szkoły”, której celem jest upowszechnianie przykładów twórczej i innowacyjnej pracy szkół oraz promowanie nauczania dwujęzycznego jako sposobu efektywnego nauczania języka niemieckiego. Współorganizatorem jest radomski oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

apple 1851464 1920Zapraszamy nauczycieli języków obcych na drugą część szkolenia "Jak motywować uczniów do nauki z wykorzystaniem TIK". Spotkanie odbędzie 14 kwietnia. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane przykłady dobrych praktyk z wykorzystaniem takich narzędzi jak Padlet, Storybird czy LearningApps.

physics 3871216 640Ze względu na trudną sytuację pandemiczną, która ma realny wpływ na pewność siebie tegorocznych maturzystów, Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Fizycznego uruchamia Pogotowie Edukacyjne dla Maturzystów. Polecamy!

museum 387Międzywydziałowa sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli zainteresowanych działalnością artystyczna, której osią działań będzie zwiększanie skuteczności nauczania poprzez pobudzanie kreatywności. Oferta skierowana jest do nauczycieli plastyki, muzyki, edukacji plastycznej, muzycznej, zajęć pozalekcyjnych, wszystkich zainteresowanych działalnością artystyczną.

Zgłoszenia

Logo MKO1Mazowiecki Kurator Oświaty ogłasza nabór kandydatów na stanowisko doradcy metodycznego szkół i placówek oświatowych województwa mazowieckiego. Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą do 16 kwietnia 2021 roku.

Czytaj więcej

szczepimysiedlaczegowartoplakatInformacje na temat walki z koronawirusem i szczepień przeciwko COVID-19 oraz materiały promocyjne kampanii #SzczepimySię znajdują się TUTAJ . Bieżące aktualności o przebiegu szczepień, najnowsze komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień umieszczane są na stronie gov.pl/szczepimysie. Polecamy!

do stolu felekZapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym.

help 3049553 1280W związku z przedłużającą się pandemią koronawirusa pozostajemy w sytuacji dla nas trudnej, która wywołuje nieprzyjemne emocje. W związku z powyższym zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Celem spotkania lub spotkań jest odbudowanie poczucie dobrostanu psychicznego oraz udzielenie wsparcia w zakresie organizacji pracy, w tym pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Czytaj więcej...

man 3012673 1280Jeśli zdarza Ci się prowadzić lekcję w szlafroku, z kubkiem kawy przy komputerze, jeśli czasem żałujesz, że nie rzuciłeś wszystkiego i nie wyjechałeś w …. Bieszczady, to TEN BLOG jest dla ciebie drogi NAUCZYCIELU. Niezależnie od tego, czy uczysz angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy innego przedmiotu - TU znajdziesz WSPARCIE, INSPIRACJĘ, informacje na temat najnowszych TRENDÓW w nauczaniu i dużą dawkę POZYTYWNEJ ENERGII NAUCZYCIELSKIEJ.

hands 2847508 640Szanowni Państwo, MSCDN Wydział w Płocku zaprasza nauczycieli i wychowawców z terenu miasta Płocka oraz gmin ościennych do wzięcia udziału w spotkaniach edukacyjnych Sieci. Zdobyta wiedza, umiejętności oraz narzędzia przyczynią się do rozwoju zawodowego oraz osobistego

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów i psychologów szkół podstawowych
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli i wychowawców ze stażem pracy do 5 lat

sad 217252 1280Sieć współpracy i samokształcenia Ars educandi. Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - to nowoczesna, interaktywna forma uczenia się, której adresatami są nauczyciele szkół podstawowych. Jej priorytetem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii rozwojowej dziecka. Zapraszamy!

Czytaj więcej...