A A

Szanowni Państwo,
w związku z remontem MSCDN Wydział w Płocku, do 30 maja 2019 r. wszystkie szkolenia i konferencje będą odbywały się w wynajętych salach Szkół Katolickich w Płocku (Seminarium Duchowne w Płocku, ul. abp. A.J. Nowowiejskiego 2A) oraz innych szkół, placówek i instytucji. Prosimy o zapoznawanie się z bieżącymi informacjami dotyczącymi miejsca realizacji wybranych form doskonalenia.

8 maja 2019 r. w godz. 900 - 1600 serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Zaprojektuj swoją przyszłość - STEAM-owe lekcje, która odbędzie się 8 maja w MSCDN w Warszawie. Tematyka konferencji obejmuje szerokie spektrum najnowszych rozwiązań metodycznych łączących naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę.

20.V.2019 r. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku i Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zapraszają nauczycieli języka polskiego, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów, psychologów oraz innych zainteresowanych nowoczesnymi formami edukacji czytelniczej i medialnej na konferencję, która odbędzie się w Płockiej Galeri Sztuki.

Plakat

mstSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Wydział w Płocku zapraszają na kolejną edycją Międzyszkolnych Spotkań Twórczych organizowanej w tym roku pod hasłem "Co w trawie piszczy?".  Zapraszamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych oraz ich nauczycieli.

Plakat    Arteterapia a twórczość

environmental protection 326923 640Zapraszamy pedagogów szkolnych i psychologów ze szkół podstawowych na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia organizowane w ramach V edycji cyklu spotkań szkolnych specjalistów. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia br. (czwartek) w godzinach 8.00 – 11.00 w siedzibie Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku, ul. Kolegialna 19, sala 105 (I piętro).

IMG 5353W grze jest jak w życiu - każdy jest inny i inaczej reaguje w obliczu wyzwań. "Killersi" nie biorą jeńców, społecznicy lubią współpracę, odkrywcy podążają nowymi ścieżkami, a dla zdobywców liczą się tylko osiągnięcia. A Wy? Jaki preferujecie styl gry?

W MARK PIW rozpoczęliśmy rekrutację do II cyklu szkoleń. W terminie od 2 kwietnia do 30 czerwca 2019 r. osoby spełniające warunki udziału w projekcie mogą zgłaszać swoje kandydatury oraz przesyłać odpowiednią dokumentację na adres biura projektu (więcej na ten temat w Regulaminie rekrutacji oraz w Aneksie do regulaminu)

Uwaga!

Zmiana terminu i miejsca szkolenia "Od sprawności motorycznej do nauki pisania". Termin szkolenia zostanie podany w najbliższym czasie na stronie internetowej oraz zostanie wysłany mailem do uczestników.

AP PLOCK logoPoznałeś ciekawą historię swojej rodziny lub miejsca, w którym mieszkasz? Weź udział w konkursie "Sto lat z dokumentem" organizowanym przez Archiwum Państwowe w Płocku pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka i podziel się swoją wiedzą. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV i V szkół podstawowych. Termin nadsyłania prac do 26 kwietnia 2019 r.

Zaproszenie     List

IMG 4956Dołącz do stołu … ten projekt jest dla Ciebie i Twoich uczniów. Projekt ma na celu zachęcenie nauczycieli do stosowania metody projektu, zainspirowanie do podejmowania działań twórczych, w tym do prowadzenia oryginalnych zajęć pozwalających rozwijać zainteresowania i zdolności uczniów, jak też kształtować pozytywne nastawienie do nauki języka obcego.

O PROJEKCIE

woman 3597095 960 720Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, czyli kandydaci do udziału w jawnej Misji organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  i MSCDN Wydział w Płocku proszeni są o jak najszybsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wymagania: podstawowa znajomość obsługi komputera i Internetu. Korzyści: doskonałe przygotowanie do samodzielnego prowadzenia zajęć z kodowania.

O PROJEKCIE         WZÓR DEKLARACJI         ZASADY UCZESTNICWA

globalRedaktorzy portalu ‘Nauka o klimacie’, związani z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, którzy od wielu lat edukują oraz popularyzują najlepszą dostępną wiedzę naukową w temacie zmian klimatu, poszukują współpracowników.

ZAPROSZENIE

Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza trzecią edycję konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników i współpracowników organizacji pozarządowych, edukatorów, pracowników samorządowych i działaczy lokalnych z całej Polski pracujących lub planujących pracę w instytucjach zajmujących się problematyką wielokulturowości, integracji oraz wsparcia obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Przedstawiamy Państwu scenariusz zajęć, podczas których młodzież spotka się z osobami zaangażowanymi społecznie i działającymi lokalnie. Spotkanie to stanie się znakomitą okazją do poruszenia tematu współczesnego bohaterstwa, aktywności społecznej i potrzeby zaangażowania obywatelskiego. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pytanie o to, czy we współczesnym świecie trudno jest pomagać i robić coś dla innych.

zippi2Międzynarodowy program promujący zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.Program jest adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.

Karta zgłoszenia      Ulotka

                             Rekomendacja     Programy rekomendowane