A A

hands 2847508 640Szanowni Państwo, MSCDN Wydział w Płocku zaprasza nauczycieli i wychowawców z terenu miasta Płocka oraz gmin ościennych do wzięcia udziału w spotkaniach edukacyjnych Sieci. Zdobyta wiedza, umiejętności oraz narzędzia przyczynią się do rozwoju zawodowego oraz osobistego

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów i psychologów szkół podstawowych
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli i wychowawców ze stażem pracy do 5 lat

Już 19 października rozpoczyna się konferencja online "Kosmos w Szkole"! Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się edukacją, mające w swoim sercu specjalne miejsce na tematykę kosmiczną.

sad 217252 1280Sieć współpracy i samokształcenia Ars educandi. Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - to nowoczesna, interaktywna forma uczenia się, której adresatami są nauczyciele szkół podstawowych. Jej priorytetem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii rozwojowej dziecka. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Warsztaty dla rodziców eMOCje 01Czy wy również czujecie, że żyjemy teraz niemal z dnia na dzień? Niepewność jutra przeraża. Boimy się o nasze zdrowie, pracę, finanse, edukację... Nasze dzieci to czują. Jak pomóc maluchom (i starszym dzieciom również) przetrwać ten czas? Wspólnie z SIE DELTA zapraszamy rodziców na warsztaty online "Spokojnie! To tylko eMOCje, czyli jak pomóc dziecku odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości". Na pytania rodziców odpowiedzą Elżbieta Lemańska i Aneta Przedlacka, specjalistki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

earth 159123 640Ćwiczenia interaktywne z zakresu nauk przyrodniczych oraz wykorzystanie interaktywnych treści edukacyjnych w realizacji wymagań podstawy programowej z edukacji geograficznej to tylko część zagadnień, które zostaną przedstawione podczas szkolenia dla nauczycieli geografii i przyrody "Wykorzystanie narzędzi TIK w dydaktyce przedmiotów przyrodniczych. ZaTIKowana geografia". Zgłoszenia do 29 października. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

student 849821 640Jak realizować kierunki polityki oświatowej Państwa oraz jakie są związane z nimi zadania kuratora i dyrektora w obszarze nadzoru pedagogicznego - odpowiedzi na te pytania uzyskacie Państwo podczas wirtualnego spotkania dla kadr zarządzających w edukacji.

teacher 1013888 640Program jest propozycją wszechstronnej pomocy dla początkujących nauczycieli, którzy zostaną wyposażeni w niezbędne w tym zawodzie umiejętności: diagnozowania własnego przygotowania do zawodu, interpersonalne, pracy z grupą, nawiązywania właściwych relacji z rodzicami i w zakresie metodyki nauczania. W roku szkolnym 2020/2021 projekt będzie realizowany przedmiotowo oraz w zależności od sytuacji epidemiczno-sanitarnej, stacjonarnie i/lub online. Nabór do 30 października 2020 r.

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w szóstej edycji projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, objętego patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. W tej edycji do udziału zapraszamy po 2 nauczycieli z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w województwie mazowieckim, otwartych na nowe metody pracy oraz dbających o swój rozwój zawodowy.

Zaproszenie

woman 1594711 1920W imieniu naszych wydziałowych doradców metodycznych zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nich autorską ofertą sieci współpracy i samokształcenia. Uzyskane podczas spotkań wsparcie i wymiana doświadczeń pomoże m.in. w rozwijaniu umiejętności metodycznych, planowaniu i organizacji pracy oraz podejmowaniu innowacyjnych działań.

mazowsze logoRusza kolejna, III edycja „Konkursu wiedzy o Mazowszu” organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i MSCDN.

Muzeum LogoZapraszamy nauczycieli historii oraz wszystkich nauczycieli zainteresowanych tematyką, uczących w klasach IV-VIII w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych do udziału w kolejnej edycji projektu, który realizowany jest przez Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz MSCDN Wydział w Płocku.

Zaproszenie

logo konkursu„Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry”. Jan Kowalewski na tle historii walki Polaków o niepodległość i budowy struktur państwa (1917-1921) - pod takim hasłem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia do 13 listopada 2020 r.

Wypróbuj LEGO® Education SPIKE™ Prime i zapisz się na darmowe testy! Poszukujemy aktywnych nauczycieli szkół podstawowych klas 4-8, którzy chcą zachęcić starszych uczniów do nauki przedmiotów STEAM.

Plakat    Testy Spike Prime

logo AP PLOCKZapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w VIII edycji Rejonowego Konkursu Historycznego „Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu”. Patronatem Honorowym objął konkurs Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka. Tematem przewodnim VIII edycji w związku z przypadającą w bieżącym roku 100. rocznicą bohaterskiej obrony Płocka przed wojskami bolszewickimi będzie hasło „Obrona Płocka 1920".

Zaproszenie    Plakat

football 3828278 640Darmowy dostęp do lekcji wf online, zajęcia prowadzone zgodnie z podstawą programową, olbrzymia i stale powiększająca się baza lekcji i zadań domowych w atrakcyjnej formie video - wszystko to można znaleźć na platformie e-WF, rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wojewódzkich Koordynatorów ds. Innowacji w Edukacji.

Czytaj więcej...

zen 2040340 640Krajowe Centrum Europass zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym webinarium pt. "IKIGAI – japońska metoda na szczęśliwe życie zawodowe". Szkolenie odbędzie się na platformie Clickmeeting 16 października 2020 r.

Czytaj więcej...