Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

Podczas nietypowej lekcji dla dzieci i młodzieży, którą poprowadził Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, młodzi słuchacze z przejęciem wpatrywali się w ekrany smartfonów. O dziwo, wszystko działo się za przyzwoleniem opiekunów i organizatorów! Nawet sam Marszałek nie protestował.

 

O tempora, o mores - można by powiedzieć. W tym jednak przypadku sprawa wyglądała inaczej niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Zaproszeni na Lekcję o Mazowszu uczniowie szkół z Płocka i okolic najpierw z uwagą wysłuchali wykładu Marszałka Struzika na temat naszego województwa, jego potencjału, historii i walorów przyrodniczych, a później, uzbrojeni w nową wiedzę, mogli skorzystać ze swoich smartfonów, z pomocą których rozwiązywali quiz, odczytywali kody QR i odnajdywali punkty POI. Najlepsi, którzy najpilniej słuchali, otrzymali nagrody.


Lekcja odbyła się w LO im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku.